1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті туберкульоз відтепер діагностуватимуть за дві години

23.03.2019 18:08 Суспільство

Більш ніж у 1000 разів (!) швидше діагностуватимуть туберкульоз у медичних закладах області завдяки трьом сучасним генетично-молекулярним лабораторіям «GeneXpert».

Більш ніж у 1000 разів (!) швидше діагностуватимуть туберкульоз у медичних закладах області завдяки трьом сучасним генетично-молекулярним лабораторіям «GeneXpert».

Усього за дві години розумна машина визначить не тільки наявність чи відсутність сухот у пацієнта, а й допоможе підібрати оптимальний препарат для лікування (що особливо актуально при хіміорезистентній формі). Устаткування загальною вартість 1,5 мільйона гривень придбали в рамках реалізаціі гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДОм, туберкульозом та малярією.

«Це справжній прорив у діагностиці туберкульозу, – зазначає генеральний директор ОКТМО «Фтизіатрія» Василь Скрип. – Отримані апарати будуть розміщені в трьох медичних закладах краю: Ужгородській міській поліклініці, Хустській райлікарні та Мукачівській ЦРЛ. Сімейні лікарі через свого районного фтизіатра скеровуватимуть на дослідження бактеріологічні матеріали. Це суттєво наблизить якісну, швидкісну діагностику до первинної ланки, а відтак сприятиме активному виявленню туберкульозу та його найнебезпечнішої форми – мультирезистентної».

В. Скрип зауважив, що «Джин Експерт» дозволяє за декілька годин не просто підтвердити діагноз, а й виявити чутливість мікобактерії до медикаментів. Це дає можливість визначити тип резистентності (стійкості до певних препаратів) та призначити правильне лікування. Воно в Україні безкоштовне. Держава забезпечує необхідними медикаментами всіх пацієнтів із різними формами туберкульозу.

Фахівці-лаборанти з районів нині опановують нюанси роботи на новому обладнанні. А Любов Лазорик – керівник баклабораторії 3-го рівня ОКТМО «Фтизіатрія» – працює з «Джин Експертом» уже п’ятий рік.

«Раніше діагностика мультирезистетних форм туберкульозу тривала до трьох місяців. Втрачався дорогоцінний час на лікування. Тому перший і єдиний на всю область апарат, який ми отримали ще в 2014- му, дозволив підняти рівень діагностики до сучасних світових стандартів. Ця міні-молекулярно-генетична лабораторія не вимагає особливих умов для розміщення: потрібен стіл для обладнання та ще один для підготовки зразків дослідження. Весь процес автоматизовано та комп’ютеризовано. Уявіть: замість трьох місяців – дві години! Зазвичай за допомоги цього «Джин Експерта» ми здійснюємо 2 000 – 2 100 досліджень на рік. Раніше всі обстеження робили на базі нашого закладу, а тепер же наявність іще трьох нових апаратів дозволить наблизити до пацієнтів цю сучасну та швидку діагностику», – каже Любов Лазорик.

Медики підкреслюють, що за допомогою нових систем можна не тільки діагностувати та корегувати лікування туберкульозу, а й виявляти до 25 різних хвороб – СНІД, гепатити тощо, пише газета "Новини Закарпаття".

Нагадаємо, Держтелекомрадіо не знайшов у публікаціях закарпатських газет порушень із ознаками «джинси»

Читайте на ГК:Спроба втечі за кордон обернулася закарпатцям неприємним сюрпризом: деталі подій
Читайте на ГК:Трагічна сторінка в історії ромів: на Закарпатті запустили віртуальний музей
Читайте на ГК:Кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему: що варто знати закарпатцям
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська