Надію на відновлення отримала високогірна астрономічно-метеорологічна обсерваторія, розташована на горі Піп Іван. ЇЇ будівництво розпочалося 1936 року, вона занепала, але ще не цілком зруйнована.
22 лютого у м. Яремче відбулося підписання Грантової угоди між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Міністерством інвестицій і розвитку Республіки Польщі щодо проекту «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван для потреб високогірного рятувального центру» в рамках програми ЄС транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна (PL-BU-UA) 2014-2020. Сума гранту становить 1 млн 53 тис євро. Про це повідомив сам університет.
На основі обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет, Карпати), відомої як «Білий слон», планують створити Міжнародний науковий центр "Обсерваторія" Прикарпатського університету та Варшавського університету (Республіка Польща).
Відповідну грантову угоду уклали Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Міністерство інвестицій і розвитку Республіки Польща.
"Концепція, запропонована Прикарпатським національним університетом, полягає у створенні так званого трансформера, який об’єднає сучасний науково-дослідний центр з базою підготовки фахівців для проведення пошуково-рятувальних операцій", — зазначили у Прикарпатському національному університеті.
Зокрема, за кошти ЄС планують встановити сучасне метеорологічне обладнання, придбати необхідну рятувальну техніку та сучасне спорядження для українського і польського рятувальних загонів. Це допоможе виконувати пошуково-рятувальні операції у надскладних умовах високогір’я. Частину коштів витратять на ремонт та облаштування приміщень в межах завдань проекту, інформує «Всесвіт».