1. Новини Закарпаття
  2. >

У Білорусі заборонять фото- і відеозйомку жителів без їхньої згоди

03.11.2018 20:48 Суспільство

Конституційний суд Білорусі констатує, що на сьогодні існує "правовий дефект" щодо порядку використання зображень громадян.

Білорусь готується внести зміни до Цивільного кодексу, які передбачають заборону на фото- і відеозйомку громадян країни без їхньої згоди. Конституційний суд (КС) Білорусі доручив уряду розробити відповідні зміни до законодавства і внести їх до парламенту, повідомляє Інтерфакс-Україна. КС Білорусі констатує, що на сьогодні існує "правовий дефект" щодо порядку використання зображень громадян.

Посилаючись на норми Конституції, суд визнав необхідним "встановити особливості правового режиму використання й охорони зображення громадянина з визначенням меж реалізації та умов обмеження права на зображення".

У рішенні КС пояснюється, що розгляд цього питання раніше ініціювала Білоруська республіканська колегія адвокатів. У заяві колегії зазначається, що поширення у ЗМІ та Інтернеті зображень громадян може бути пов'язане з порушенням їхніх прав і законних інтересів. Також юристи вважають, що використання зображення громадянина без його згоди є вторгненням у приватне життя і порушенням права на особисту таємницю. 

У документі КС також посилається на звернення громадської ради при МВС Білорусі, яка вказувала "на факти самовільного фотографування і відеозйомки співробітників органів і підрозділів МВС". 

У МВС вважають, що "за тенденційних підходів до опублікування зображення це може спричиняти негативні наслідки, зокрема завдавати непоправної шкоди іміджу системи правопорядку, правам і законним інтересам співробітників органів і підрозділів МВС".

Читайте на ГК:У відкритому доступі виявилися дані 885 мільйонів осіб
Читайте на ГК:В Англії співробітники спалили магазин, намагаючись кремувати мишу
Читайте на ГК:Вчені назвали небезпечні продукти під час вагітності
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus