1. Новини Закарпаття
  2. >

У Швеції відкрили дорогу, яка заряджає електромобілі на ходу / ВІДЕО

17.04.2018 15:19 0 Суспільство

Це перша в світі електродорога. В дорожнє полотно вбудована контактна рейка, до якої приєднується рухливий роз'єм акумуляторного автомобіля. Коли той з'їжджає з траси, роз'єм автоматично від'єднується.

У Швеції відкрили першу в світі електрифіковану дорогу, на якій у процесі руху можна заряджати комерційні та легкові електромобілі, повідомляє The Guardian

Ділянка з'єднує транспортний вузол в Розерсберг з вантажним терміналом аеропорту Стокгольм - Арланда. На електрифікованій дорозі будуть використовуватися особливі електровантажівки, розроблені в рамках проекту eRoadArlanda.

Як відбуватиметься зарядження серійних комерційних і легкових електромобілів, не повідомляється. В дорожнє полотно вбудована контактна рейка, до якої приєднується рухливий роз'єм акумуляторного автомобіля. Коли той з'їжджає з траси, роз'єм автоматично від'єднується. Електрика подається на контактну рейку тільки в моменти, коли до неї підключений електрокар. 

За твердженням членів команди, ціна укладання такої дороги в 50 разів нижча від витрат на проведення трамвайних ліній, причому оснастити контактною рейкою досить лише 5% доріг, адже відстані між трасами не перевищують 45 км, а такий відрізок електрокари здатні проїхати без підзарядки. eRoadArlanda - частина ініціативи шведського міністерства транспорту, спрямованої на досягнення "вуглецевого нейтралітету" до 2050 року.

Читайте на ГК:Азаров орпилюднив відео, на якому зафіксована не коректна поведінка голови Європейської комісії Юнкера (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У США перехожий зловив дитину, кинуту з палаючого будинку (ФОТО)
Читайте на ГК:На Алясці прокинувся вулкан Веніамінова (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus