1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: вчені попередили про небезпеку від біопалива

22.11.2016 23:48 Суспільство

Деякі види біопалива можуть серйозно зашкодити клімату.

Деякі види біопалива можуть серйозно зашкодити клімату.

Екологи виявили, що рослинна сировина для виробництва біопалива по-різному відображає тепло і світло, що дуже сильно впливає на його вплив для клімату і робить деякі види «зеленого» палива майже настільки ж небезпечними, як бензин або газ.

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Energy & Environmental Science, передає РІА "Новости".

«Ми провели повний аналіз всіх викидів, які пов'язані з тим, як змінюється вуглецевий баланс місцевості після вирубки лісів і її засадження сировиною для біопалива. Отримані дані дозволять скласти повну картину того, як виробництво і використання біопалива впливає на клімат Землі», - заявив Хао Цай (Hao Cai) з Аргонської національної лабораторії (США).

За останні роки вчені та інженери створили кілька технологій виробництва біопалива, деякі з яких сьогодні застосовуються на практиці. Як правило, сировиною для їх виробництва служать соя, рапс і багато інших швидкозростаючих злаків, чия біомаса ферментує за допомогою хімікатів або бактерій і трансформується в етанол та інші спирти.

Деякі екологи, прорахувавши всі викиди СО2 та інших парникових газів під час вирощування сировини для біопалива, сьогодні вважають перехід на такі види палива малодоцільним, адже кліматичний збиток від вирубки лісів під плантації культур, з яких готують біодизель або спирти, перевищує користь від часткової відмови від викопних видів палива. Інші вчені, навпаки, не виявили таких проблем і визнали біопаливо «нейтральним» з кліматичної точки зору.

"Цай та його колеги розкрили ще один несподіваний шар в історії «взаємин» біопалива і клімату, вивчаючи те, як змінюється робота всієї екосистеми в цілому в той момент, коли частину її замінюють кукурудою, просом та іншими рослинами, які використовують як базу для виробництва біопалива. Для цього вчені проаналізували супутникові знімки сучасних посадок біокультур в США, і виміряли частки СО2, які ними поглинаються, тепло та інші властивості, що впливають на клімат", - йдеться у повідомленні.

Як виявилося, найбільше змінюється не кількість викидів парникових газів і обсяги поглинання вуглекислоти, а те, як добре рослинність відображає світло і тепло сонячних променів. Лісостеп і степ, як зазначають вчені, в цілому досить непогано справляються з цим завданням, проте багато видів трав, в тому числі просо, набагато гірше повертають сонячне світло і тепло назад у космос.

Відповідно, посадки таких культур будуть краще поглинати тепло Сонця і нагрівати атмосферу і грунт Землі, сприяючи зростанню температур. Вчені порівнюють подібний ефект з тим, якби виробництво біопалива провокувало викид додаткових молекул СО2 в атмосферу.

Зокрема, на кожні 50 грам біопалива, виготовленого з проса, припадатиме приблизно 12 грамів «зайвого» СО2. Все це негативно відображається на екологічності такого палива, наближаючи його за рівнем впливу на клімат і атмосферу до звичайного бензину і газу.

З іншого боку, кукурудза була зовсім іншою, близькою за своїми властивостями до дикої природи. За словами вчених, її насадження не збільшували, а знижували рівень подібних «викидів» на 1,8 грами порівняно з полями пшениці та інших культур, які не використовуються для виробництва біопалива.

Подібні відмінності в кліматичних властивостях біопалива, як вважають дослідники, говорять про те, що позитивні і негативні якості кожного виду такого «зеленого» палива слід оцінювати окремо один від одного, щоб не нашкодити природі більше, ніж при використанні звичайних викопних видів палива.

Читайте на ГК:"Багато із побачених істот, будуть новими для науки видами": “свинок "Барбі” виявили у Тихому океані
Читайте на ГК:Таємниця захована під шаром піску: археологи виявили рідкісну знахідку
Читайте на ГК:Заміж у 12-ть: юна дівчина одружилася з 63-річним чоловіком (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська