1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна перетворюється на "супермаркет" нелегальної зброї

10.08.2016 20:00 Суспільство ВАЖЛИВО

Глава Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін вважає, що всього на Україні в обігу перебуває до п'яти мільйонів одиниць такої зброї.

Глава Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін вважає, що всього на Україні в обігу перебуває до п'яти мільйонів одиниць такої зброї.

"Через безперервні боїв проти проросійських сепаратистів українську владу втратили контроль над розповсюдженням стрілецької зброї", - пише оглядач швейцарської газети Tagesanzeiger Юрас Карманау, передає inopressa.

У підсумку "на чорному ринку в Києві пістолет Макарова коштує 150 євро, але якщо поторгуватися, ціну можна скинути до 110. Ціна на автомат Калашникова перебуває в районі 350 євро".

"Те, що на Україні такі товари можна купити так дешево, пов'язане з тим, що ринок (нелегальної зброї. - Прим. Ред.) Переповнений пропозицією". За словами торговця зброєю і колишнього добровольця українського націоналістичного батальйону "Правий сектор" на ім'я Андрій, в зоні бойових дій на сході України ціни на стрілецьку зброю взагалі коливаються в районі 20 євро. "Але шлях зі Сходу неблизький і небезпечний. Цим і пояснюється така націнка", - розповідає Андрій, додаючи, що в разі його затримання йому загрожує до п'яти років в'язниці.

Глава Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін вважає, що всього на Україні в обігу перебуває до п'яти мільйонів одиниць такої зброї. "Україна перетворилася в супермаркет нелегальної зброї. Зброя тут стало чимось на зразок гуталіну на гуталіновій фабриці", - стверджує він.

За словами українського військовослужбовця Дмитра, який, як і Андрій, побажав зберегти анонімність, після своєї мобілізації в 2014 році "він отримував лише їжу. Тому після служби кожен з них взяв з собою додому по дві-три одиниці зброї".

"Для моєї родини це буде щось на зразок твердої валюти", - зізнається Дмитро.

Всього ж за проведені в останні два роки шість хвиль мобілізації на Україні було призвано 250 тис. Солдатів.

Київська держава, як додає видання, вже неодноразово намагалося змусити демобілізованих солдатів повернути зброю, але всі спроби так і не увінчалися успіхом.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, з України до ЄС потрапляє контрабандна зброя.

Читайте на ГК:Мобілізацію в Україні посилюють: відомо яким чином в ухилянтів відбиратимуть водійські права
Читайте на ГК:Відремонтують, але не все: відомо яким автошляхам пощастить з ремонтом цієї весни
Читайте на ГК:Приватні структури чи законні військові формування?: уся правда про ТЦК та межі їх повноважень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська