1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Через 19 років в Україні повернувся поліомієліт

360
Суспільство Закарпаття

Міністерство охорони здоров'я констатувало два випадки захворювання в Закарпатській області.

Через 19 років в Україні повернувся поліомієліт

У Закарпатській області два крихітні дитини заразилися смертельно небезпечним поліомієлітом - немовля 10 місяців і малюк чотирьох років. Їх вдалося врятувати, але діти стали паралізованими інвалідами.

У Міністерстві охорони здоров'я вважають, що діти заразилися поліомієлітом, оскільки не були вакциновані, хоча, за словами міністра охорони здоров'я, - вакцин вистачає на всіх.

"В цілому в Україні 14,1% дітей до року пройшли імунізацію щодо поліомієліту. Це дуже низький показник, але справа не в тому, що немає вакцин, просто в Україні рівень вакцинації в цілому низький за останні роки. Вакцини є в достатній кількості і на Закарпатті теж", - сказав міністр.

Останній раз в Україні хворіли поліомієліт в 1996 році. Хвороба зупинили вакцинацією.

Поліомієліт - гостре інфекційне захворювання, що вражає сіра речовина спинного мозку і центральну нервову систему. Вірус передається від людини до людини через брудну воду або їжу, так що поліомієліт - одна з "хвороб брудних рук".

У свою чергу Управління охорони здоров'я Закарпаття спростувало заяву МОЗу. Натомість в області цьогоріч підтверджені два випадки гострого в’ялого паралічу (ГВП), симптоми якого схожі на поліомієліт. Обидва випадки стосуються дітей ромської національності, які проживають у різних поселеннях.

ДОВІДКА ООН

Поліомієліт вражає, в основному, дітей віком до 5 років.

ПОЛІОМІЄЛІТНОЇ параліч рідко залишається на все життя. Зазвичай все закінчується повним одужанням. М'язова сила починає повертатися через кілька днів і продовжує наростати протягом наступних 12-24 місяців. У невеликому відсотку випадків можна спостерігати залишковий параліч.

Лікування в основному полягає в дотриманні постільного режиму і розслабленні уражених кінцівок. Якщо порушені дихальні функції, можуть використовуватися респіратор або штучна вентиляція легенів. Може також знадобитися фізіотерапія.

В одному з 200 випадків інфікування розвивається необоротний параліч (зазвичай ніг). 5-10% з числа таких паралізованих людей помирають через наступаючого паралічу дихальних м'язів.

Україна знаходиться в "червоному списку країн", які мають високий ризик спалаху. Усього таких стан 13.

ЯКІ СИМПТОМИ

Поліомієліт спочатку проявляється у вигляді захворювання, схожого на застуду чи кишкову інфекцію, яка не проходить кілька днів, висока температура, головні болі, болі в животі, горлі, нудота і блювота. Найнебезпечніша форма хвороби проявляється паралічем: з'являються сильні болі в м'язах, і, як правило, настає параліч ніг. Так відбувається в одному випадку з двохсот, причому людина вже ніколи не зможе рухатися самостійно.

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ

Уберегти від поліомієліту може тільки вакцинація. Якщо людина отримав чотири дози вакцини проти поліомієліту, то вже вважається захищеним. Додаткові дози заборонені - вони закріплюють ефект. Такий підхід застосовується для того, щоб звести ризик до мінімуму. Останній випадок поліомієліту в Україні був зареєстрований в 1996 році.

За матеріалами видання "Комсомольская правда в Украине"

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber