1. Новини Закарпаття
  2. >

Українських водіїв хочуть зобов’язати їздити із ввімкненими фарами цілодобово весь рік

30.09.2021 22:35 Шоубізнес

В Україні вимагають ввести обов'язкове використання ближнього світла фар або денних ходових вогнів на всіх транспортних засобах, по всій території України, цілодобово впродовж всього року.

В Україні вимагають ввести обов'язкове використання ближнього світла фар або денних ходових вогнів на всіх транспортних засобах, по всій території України, цілодобово впродовж всього року.

Така петиція з’явилася на сайті Офісу президента.

На думку автора петиції, такий крок допоможе покращити безпеку дорожнього руху, за рахунок збільшення відстані розпізнавання автомобілів з ввімкненим головним світлом, передає znaj.ua.

«Відомо, що відстань, на якій можливо розгледіти авто вдень в ясну погоду - близько 600 метрів, а з ввімкненим світлом фар вже дорівнює 2000 метрів, що дає водіям більше часу на прийняття рішень. До прикладу, в країнах ЕС, зокрема в Польщі, такий закон діє вже давно», - запевняє автор петиції.

Водночас зазначається, що використання ближніх вогнів в світлий час доби знижує кількість зіткнень. Про це свідчать дані досліджень з Норвегії, Данії та Канади: рівень ДТП у цих країнах суттєво знизився одразу після прийняття відповідного закону.

«У США дослідження показали, що автомобілі обладнані вбудованими ходовими вогнями, потрапляли в ДТП не так часто (приблизно на 7% менше) в порівнянні з авто, що не були обладнані ними. Також дослідження щодо невеликої кількості авто в 60-х роках показало, що кількість ДТП, в які потрапляють авто обладнані DRL, була нижча на 18% ніж для авто без ходових вогнів. У США ДТП в результаті зіткнення двох і більше авто складають більше половини загальної кількості ДТП, які фіксує поліція. У 2002 році було зафіксовано загальне зниження рівня ДТП на 3% після введення обов'язкового використання ближніх ходових вогнів в деяких штатах», - додає автор.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Кабмін змінив правила реєстрації ТЗ та видачі водійських посвідчень – деталі новацій (ПОСТАНОВА) 

Читайте на ГК:Курс валют на 9 лютого: що відбувається з доларом, євро та злотим
Читайте на ГК:Україну накриє нова хвиля морозу: прогноз погоди на п'ятницю, 9 лютого
Читайте на ГК:Чоловікам за кордоном готують неприємний сюрприз: мобілізація торкнеться кожного