1. Новини Закарпаття
  2. >

Наскільки ранній реліз впливає на кіноіндустрію

28.01.2021 21:59 Шоубізнес

Скорочення затримки між виходом кінофільмів в кінотеатрах і релізом версій для домашнього перегляду в останні роки приносить все більше грошей кіностудіям, особливо в умовах пандемії коронавіруса. Про це йдеться в дослідженні, проведеному організацією Carnegie Mellon's Initiative for Digital Entertainment Analytics (IDEA).

Читайте на ГК:Російська ведуча зламала руку в ефірі ток-шоу про окупацію Криму (ВІДЕО)

Зазвичай після прем'єри фільму в прокаті кінолюбителям доводиться чекати кілька місяців, перш ніж його можна подивитися вдома. Ця тактика відстрочення допомагає кінотеатрам максимізувати свої доходи. Однак в останні роки створилася тенденція скорочення цього вікна випуску, і цей процес прискорився через пандемію COVID-19. У деяких випадках стрічки випускають і в кінотеатрах, і для домашнього перегляду одночасно, як це недавно сталося з фільмом «Диво-жінка 1984» - студія Warner Bros. запустила картину на стрімінговому сервісі HBO Max в день прем'єри.

Дослідники розглянули кіноринок Південної Кореї - четвертий за величиною в світі після США, Китаю і Японії. Вибір обумовлений тим, що в останні роки студії експериментували зі скороченням «вікна випуску» в Кореї набагато частіше, в результаті чого затримка стала значно коротше, ніж в інших країнах і зараз становить 28 днів по підписці Super Premium Video on Demand - це означає, що фільми можна подивитися вдома, хоча вони ще доступні в кінотеатрах. Фахівці порівняли такі випадки з традиційними релізами з різницею в 90 днів в тій же Південній Кореї і в США, де практика раннього виходу домашніх версій майже відсутня.

Читайте на ГК:У Чехії виявили раніше невідомий штам COVID-19

Виявилося, що дохід від продажу квитків в кінотеатри падає незначно - приблизно на 0,8%. Однак в цілому студії і дистриб'ютори фільмів заробляють в таких умовах більше, ніж при традиційному запуску - в перші вісім тижнів дохід студії збільшується в середньому на 12%.

В цілому результати показують, що кіноіндустрія йде правильним шляхом, скорочуючи час між театральним і домашнім релізами - це благотворно впливає і на доходи студій, і на настрій глядачів. Проте, робити узагальнені висновки поки рано, визнають фахівці: дослідження проводилося для досить специфічного набору фільмів в одній окремо взятій країні. Цілком можливо, що більш тривалі і більш короткі затримки, а також їх відсутність можуть мати інший вплив. Крім того, проблема піратства кінофільмів до кінця не вивчена і їй необхідні додаткові дослідження.

Читайте на ГК:"Оголилася для рекламної кампанії": дочка Сінді Кроуфорд позувала топлес (ФОТО 18+)
Читайте на ГК:Чеський мільярдер загинув внаслідок падіння вертольота на Алясці
Читайте на ГК:Свята 29 березня в Україні і світі: факти, традиції, прикмети
загрузка...