
Скорочення затримки між виходом кінофільмів в кінотеатрах і релізом версій для домашнього перегляду в останні роки приносить все більше грошей кіностудіям, особливо в умовах пандемії коронавіруса. Про це йдеться в дослідженні, проведеному організацією Carnegie Mellon's Initiative for Digital Entertainment Analytics (IDEA).
Зазвичай після прем'єри фільму в прокаті кінолюбителям доводиться чекати кілька місяців, перш ніж його можна подивитися вдома. Ця тактика відстрочення допомагає кінотеатрам максимізувати свої доходи. Однак в останні роки створилася тенденція скорочення цього вікна випуску, і цей процес прискорився через пандемію COVID-19. У деяких випадках стрічки випускають і в кінотеатрах, і для домашнього перегляду одночасно, як це недавно сталося з фільмом «Диво-жінка 1984» - студія Warner Bros. запустила картину на стрімінговому сервісі HBO Max в день прем'єри.
Дослідники розглянули кіноринок Південної Кореї - четвертий за величиною в світі після США, Китаю і Японії. Вибір обумовлений тим, що в останні роки студії експериментували зі скороченням «вікна випуску» в Кореї набагато частіше, в результаті чого затримка стала значно коротше, ніж в інших країнах і зараз становить 28 днів по підписці Super Premium Video on Demand - це означає, що фільми можна подивитися вдома, хоча вони ще доступні в кінотеатрах. Фахівці порівняли такі випадки з традиційними релізами з різницею в 90 днів в тій же Південній Кореї і в США, де практика раннього виходу домашніх версій майже відсутня.
Виявилося, що дохід від продажу квитків в кінотеатри падає незначно - приблизно на 0,8%. Однак в цілому студії і дистриб'ютори фільмів заробляють в таких умовах більше, ніж при традиційному запуску - в перші вісім тижнів дохід студії збільшується в середньому на 12%.
В цілому результати показують, що кіноіндустрія йде правильним шляхом, скорочуючи час між театральним і домашнім релізами - це благотворно впливає і на доходи студій, і на настрій глядачів. Проте, робити узагальнені висновки поки рано, визнають фахівці: дослідження проводилося для досить специфічного набору фільмів в одній окремо взятій країні. Цілком можливо, що більш тривалі і більш короткі затримки, а також їх відсутність можуть мати інший вплив. Крім того, проблема піратства кінофільмів до кінця не вивчена і їй необхідні додаткові дослідження.
Читайте також:
- "Людей викинуть на вулицю": закарпатцям слід бути готовим. Що загрожує українцям?
- На Закарпатті фіксують загрозливу ситуацію: серед хворих десятки дітей. Що відомо?
- Боєздатним приготуватися: Україна переходить до НОВОГО формату мобілізації
- Ядерна загроза й ракети на Закарпаттям: які райони здригнулись від ворожих атак?

Путін націлився на сім регіонів України, ігноруючи...
Путін розширює апетити, прагнучи захопит...
25.05.2025 04:50 65039 0 Влада

Невідомий хижак убив курей у селі біля Львова: дет...
У селі Липники поблизу Львова невідомий ...
31.05.2025 01:42 42681 0 Суспільство

ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою...
В Україні загальну мобілізацію продовжил...
31.05.2025 13:29 116596 0 Суспільство

Найнадійніші вживані люксові авто: топ-10 моделей,...
Преміальні автомобілі обіцяють комфорт і...
10.06.2025 01:45 53954 0 Аналітика

На війну — так усім! В Україні мобілізують пенсіон...
Українцям 60+ підготували "сюрприз". Моб...
14.06.2025 20:24 43423 0 Суспільство

Гігант повзе до людей: на Закарпатті зняли найбіль...
На Закарпатті — нашестя змій. Гади повзу...
14.06.2025 21:14 179035 0 Суспільство