1. Головна
  2. >
  3. Влада

Звідки це приходить в їхні голови?: у Кабміні додали нове правило, якого немає у законодавстві

31005
Влада Україна

Посадовці вигадали нову умову для отримання відстрочки від мобілізації.

Звідки це приходить в їхні голови?: у Кабміні додали нове правило, якого немає у законодавстві

Згідно з нововведеннями, чоловікам від 18 до 60 років, які мають відстрочку від мобілізації у зв’язку з доглядом за іншою особою, тепер необхідно надати висновок лікарсько-консультативної комісії. Цей документ має підтвердити потребу людини з інвалідністю II групи у постійному догляді.

Як повідомляє "Судово-юридична газета", відтепер для отримання відстрочки від мобілізації потрібно мати акт, складений ЛКК закладу охорони здоров’я, що підтверджує факт догляду за особою з інвалідністю II групи. Згідно з постановою Кабміну від 16 травня 2024 року №560, для встановлення факту здійснення догляду, військовозобов’язаний має подати заяву на ім’я керівника виконавчого органу місцевої ради. Спеціально створена комісія розглядає заяву і видає акт про встановлення факту догляду. Цей акт є одним із документів, необхідних для отримання відстрочки.

До складу комісії можуть входити:

  • депутати місцевої ради;
  • представники виконавчих органів місцевого самоврядування;
  • представники громадських організацій.

Ця комісія, на основі наданих матеріалів територіальними центрами комплектування, складає акт про встановлення факту постійного догляду. Відповідний акт є одним із документів, які необхідно подати до ТЦК для отримання відстрочки.

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань правової політики Ігор Фріс, розкритикував нову вимогу уряду, заявивши, що це рішення не має законних підстав і було прийняте без належної правової основи.

"Може завтра інші органи виконавчої влади будуть на власний розсуд трактувати закони та виносити накази і розпорядження, базуючись не на законі, а на власному світосприйнятті?" – зазначив нардеп.

Депутати направили звернення до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з вимогою привести постанову Кабміну №560 у відповідність до закону про мобілізацію. Народні депутати вимагають чітких і прозорих правил, які базуватимуться виключно на законодавчій базі, а не на суб'єктивних рішеннях виконавчих органів.

Читайте також: “Чоловік буде вважатися повідомленим”: повістки поштою та підводні камені такої “доставки”

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber