1. Головна
  2. >
  3. Влада

Чітке застереження для Зеленського від двох країн НАТО перед самітом миру

2393
Влада Світ

США та Німеччина звертаються до президента України Володимира Зеленського з проханням не вимагати встановлення конкретних дат прийому України до НАТО на саміті Альянсу.

Чітке застереження для Зеленського від двох країн НАТО перед самітом миру

Як повідомляє УНІАН. 

За інформацією The Telegraph, що цитує джерело, знайоме з позицією адміністрації Джо Байдена, Берлін та Вашингтон настійно радять Києву не виступати з вимогою про встановлення точних термінів. Вони також попереджають Зеленського не вимагати від Альянсу “неможливого”.

“Вони досить скептичні щодо можливості продвинути Україну до повноправного членства в НАТО в цьому році. Можливо, США менше ніж Німеччина стурбовані цим, але їх турбує потенційна загроза від Росії для інших членів Альянсу”, - зазначає джерело.

Минулого року президент України висловив незадоволення тим, що НАТО не встановило терміни для запрошення та прийому України. Високопоставлені посадовці прийшли до висновку, що країни, які підтримують вступ України, “створили надмірний тиск” щодо цього рішення.

Відзначається, що на саміті в Вільнюсі питання про членство України стало ключовим і викликало розбіжності між членами Альянсу. Великобританія та Франція настояли на тому, щоб у фінальній заяві було слово “запрошення”, щоб підтвердити, що йдеться про політичну перешкоду, а не про спробу заблокувати майбутнє України в НАТО.

За думкою інсайдерів, подібний інцидент цього року може виграти на користь Дональду Трампу, який часто ставить під сумнів значимість Альянсу. Тому Зеленського попросили не “тиснути” на країни, які можуть знову виступити на підтримку чіткого графіка приєднання України.

Українцям запропонують “міст” до приєднання, цей пакет заходів підтримки має показати, що “шлях до членства стає коротшим, коли Україна захищається від російської агресії”.

Читайте також: Чехія зібрала понад €1,6 млрд на боєприпаси для ЗСУ: перша партія вже в червні 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber