1. Головна
  2. >
  3. Влада

Допомога українським біженцям: Сейм Польщі схвалив нові зміни до закону

0 Влада Польща

Сейм Польщі схвалив зміни до закону про допомогу біженцям з України, продовживши законність перебування до 30 вересня 2025 року та внесли інші важливі поправки.

Допомога українським біженцям: Сейм Польщі схвалив нові зміни до закону

Сейм Польщі (нижня палата парламенту) схвалив поправки до закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на її території, повідомляє RMF24.

Згідно з документом, законність перебування для українців, яким присвоєно номер PESEL UKR, продовжено до 30 вересня 2025 року. Починаючи з наступного року, виплати на дитину у розмірі 800 злотих будуть прив'язані до обов'язкового шкільного навчання.

Постанова продовжує доступ до медичних, сімейних та соціальних виплат, що надаються органами соціального страхування (ZUS), а також можливість проживання в колективних місцях розміщення.

Поправка до закону визначає максимальний термін, протягом якого учні можуть брати участь у додаткових безкоштовних заняттях з польської мови – це 36 місяців. Рішення стосуватиметься учнів, які почали навчання у 2022/2023 та 2023/2024 роках.

Також схвалені зміни стосуються продовження на чотири місяці терміну подачі заяв на отримання умовного права на заняття лікарською, стоматологічною, медичною та акушерською практикою.

У законі також прописані нові правила підтвердження особи громадянина України, який претендує на номер PESEL. Підтвердити особу можна буде тільки за наявності дійсного проїзного документа.

З 1 липня фінансування проживання та харчування біженців з України, які перебувають в особливо складній ситуації, буде можливим лише на підставі підписаної угоди з місцевим воєводою.

Правила відшкодування витрат на проживання та харчування в центрах колективного проживання також зміняться, щоб стягнення належних доплат було ефективнішим, ніж зараз.

Постанова також передбачає скасування з 1 липня одноразової грошової допомоги в розмірі 300 злотих та допомоги на фінансування фотографії (раніше під час оформлення PESEL UKR фото робили безкоштовно).

Більшість положень закону набере чинності з 1 липня, але перед тим документ ще передадуть на розгляд до Сенату та на підпис президентові Польщі.

Читайте також: Новий механізм мобілізації: керівники підприємств відповідатимуть за явку працівників до ТЦК 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: