1. Головна
  2. >
  3. Влада

РБ ООН прокоментували обвал будинку в Бєлгороді: Кремль ігнорує проблеми населення

0 Влада Світ

Атаки Росії на Україну значно зросли за останні місяці, призводячи до збільшення числа жертв серед цивільного населення та маючи далекосяжні наслідки для енергетичної інфраструктури.

РБ ООН прокоментували обвал будинку в Бєлгороді: Кремль ігнорує проблеми населення

Це було висловлено під час засідання Ради безпеки ООН 14 травня, де обговорювалися недавні посилені удари по містах і селах України, як пишеться в Факти
Радбез ООН 14 травня: виступ експертів На Радбезі зазвичай запрошують експертів, які вважаються незалежними і можуть надати об’єктивну оцінку ситуації з різних питань.
Так, на засіданні була присутня Кейтлін Говарт, директор з операцій групи Conflict Observatory, яка працює в Єльській лабораторії гуманітарних досліджень.
За її словами, в останній час зросла кількість атак РФ на енергетичні об’єкти Росії.

– Кожна така атака створює ще більше проблем. Російська влада відкрито заявила про свої цілі нападу на об’єкти інфраструктури. По-перше, щоб досягти своїх цілей, по-друге, як відплата за передбачувані дії України, і, по-третє, як навмисне завдання шкоди населенню, щоб змусити Україну проводити переговори в інтересах Росії, – вона сказала.

За її словами, якщо перший з цих пунктів (атаки РФ для досягнення цілей Кремля) може існувати в рамках міжнародного гуманітарного права, то для другого і третього пунктів це є неприпустимим.
Кейтлін Говарт закликала міжнародну спільноту посилити санкційний тиск на Росію, щоб не дозволити Кремлю виробляти ракети.

– Вже діючі санкції мають бути забезпечені, щоб компоненти озброєнь і поповнення інших важливих елементів для них, зупинялися на кордонах країн, які здійснюють санкції. Ми маємо відстежувати ці компоненти та визначати їхнє джерело, – вона наголосила.

Говарт також закликала мобілізувати ресурси для підтримки економіки України. Крім того, вона закликала країни ООН використовувати російські заморожені активи в країнах Заходу для підтримки України.
Також на засіданні Радбезу ООН була Ліза Доутен, яка є директором у Відділі фінансування та партнерства при Управлінні ООН з координації гуманітарних питань.
За її словами, російські атаки по Харкову та області останнім часом призвели до великої кількості пошкоджень цивільної інфраструктури, а також до “ще більшого переміщення жителів”. За її словами, понад 7 тис. мирних жителів було евакуйовано з прикордонних територій.
Також вона зазначила, що другий місяць поспіль спостерігається значне збільшення кількості жертв і постраждалих серед мирних жителів через російські атаки.

– По всій Україні ми також спостерігаємо почастішання атак на цивільну інфраструктуру з далекосяжними гуманітарними наслідками, – вона заявила.

Доутен також наголосила, що глибоко занепокоєна “новою схемою” російських атак по залізничній інфраструктурі на Сході та Півдні України.

– Лише тільки у квітні УВКПЛ зафіксувало 10 нападів на залізничну інфраструктуру на території, контрольованій (українським, – Ред.) урядом. Унаслідок атак загинуло 16 мирних жителів і ще 59 дістали поранення. Пошкодження залізничної системи також перешкоджає пересуванню людей і товарів, таких як, будівельні матеріали, а також інших предметів першої необхідності, – вона заявила.

Також Доутен зазначила, що занепокоєна ударами по російських НПЗ, оскільки, на її думку, це може призвести до “ще більшого розпалювання війни та посилення гуманітарних наслідків”.
Читайте також: Чи буде у вас світло дома: як знайти свій будинок у графіку відключень на Yasno 2024 
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: