1. Головна
  2. >
  3. Влада

Мобілізація 2024 по-новому: у ВР пояснили, як можна буде оскаржити рішення ТЦК

198
Влада Україна

Положення нового закону про мобілізацію та його “підводні камені” оцінив Олександр Федієнко.

Мобілізація 2024 по-новому: у ВР пояснили, як можна буде оскаржити рішення ТЦК

Про нововведення після ухвалення нового закону про мобілізацію розповів член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.

Він наголосив, що якщо представники ТЦК і СП внесли військовозобов'язаного до бази ухилянтів, і якщо під час перевірки документів такого громадянина патрульні побачили його в базі, тоді його зобов'язані примусово доправити до військкомату.

Водночас він критично оцінив можливості ТЦК щодо судових позовів стосовно ухилянтів.

"Та ніхто цим не займається. Ви розумієте - який штат має бути в ТЦК, щоб формувати судові позови... Якщо будуть звернення до суду. Звичайно, суди не будуть із цим справлятися", - упевнений нардеп.

Водночас він каже, що в цьому новому законі передбачено саме рішення суду без апеляції.

"Умовно кажучи, коли ТЦК звернеться до суду, найімовірніше, це буде якась спрощена форма звернення - автоматизована. І суд одразу ухвалюватиме рішення. Оскарження може бути потім, але людину вже мобілізують", - додав Федієнко.

Читайте також: “Пенсіонери також стають на військовий облік”: про посилення мобілізації з 18 травня заявили в Міноборони (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber