1. Новини Закарпаття
  2. >

Ракетні удари по Україні: енергетики залучили аварійну допомогу з трьох країн

12.05.2024 11:59 Влада

Енергетики сьогодні залучили аварійну допомогу з трьох країн, українців просять економити електрику

Енергетики сьогодні залучили аварійну допомогу з трьох країн, українців просять економити електрику

На тлі значних пошкоджень завданих енергосистемі через атаки РФ сьогодні на запит України здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини. Українців закликають зменшити використання енергоємних приладів у пікові години.

Про це у неділю повідомили в Міненерго, передає УНН.

Як зазначається, минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини. Сумарний обсяг екстреного постачання склав менше ніж 3% від добового споживання електроенергії.

Сьогодні на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини. Також сьогодні Україна надаватиме аварійну допомогу на запит Польщі – отримуватиме надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни - йдеться у повідомленні Міненерго.

У відомстві закликали зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00), враховуючи значні пошкодження, завдані енергосистемі. Також Міненерго просить промисловість переглянути виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему, а також максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми. 

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 6871 МВт*год.

Читайте також:  Закарпатця віддали сирій землі: Виноградів провів в останню путь свого Героя (ВІДЕО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська