1. Новини Закарпаття
  2. >

День ікс настав: українським біженцям за кордоном узаконили видачу закордонних паспортів

11.05.2024 10:39 Влада ВАЖЛИВО

Зокрема, йдеться про оформлення паспортів за кордоном через держпідприємство “Документ”.

Зокрема, йдеться про оформлення паспортів за кордоном через держпідприємство “Документ”.

Законопроєкт спрямований “на законодавче закріплення зручних для громадян України адміністративних послуг, які користуються попитом та довели свою ефективність в рамках реалізації експериментальних проектів”.  Про це пише БізнесЦензор. 

Повідомляється, що відповідні зміни вносяться до закону “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”.

Ними пропонується:

  • передбачити можливість одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон;
  • можливість оформлення через державне підприємство “Документ” паспорта громадянина України та/або паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України;
  • зменшити строки термінового оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обміну паспорта громадянина України до семи днів;
  • передбачити, що паспорт громадянина України у формі картки оформлюється безстроково особам, які досягли шістдесяти п’яти років;
  • усунути основні неузгодженості у законодавстві, пов’язані із зниженням віку (з 16 до 14 років) для оформлення паспорта громадянина України та із оформленням і видачею паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Крім того пропонується внести уточнюючі зміни до закону “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні”.

Як перевірити стан готовності оформлення паспорту

Перевірити стан оформлення паспорту громадянина України або закордонного паспорту можна на офіційній сторінці Державної міграційної служби. Втім, слід пам’ятати, що на період воєнного стану можливі затримки з оформлення паспортних документів. Про це повідомили в ДМС.

В ДМС нагадують, що перевірити стан оформлення будь якого виду паспорту можна за цим посиланням. При цьому, в службі пояснюють, що:

  • Результат пошуку буде виведено на сторінці після введення серії та номера документа, підтвердження капчі та натискання кнопки «Пошук» (сторінка при цьому перезавантажиться).
  • Серія паспорта у формі книжечки вводиться великими українськими літерами, свідоцтва про народження – як зазначено у самому документі!
  • Якщо серія свідоцтва про народження починається з 1 або І, у базі може бути один з трьох варіантів написання: цифра 1, українська літера І, латинська літера I, в залежності від того, як серію було введено оператором під час оформлення документа.
  • Серія та номер документа, на підставі якого здійснюється оформлення документа для іноземця або особи без громадянства вводиться без проставлення розділових знаків (крапка, кома, крапка з комою, двокрапка, тире, три крапки, знак оклику, знак питання, лапки, дужки, скісна риска, абзац, проміжок).

Читайте також: Митники на Закарпатті зірвали детально сплановану операцію: відомі подробиці (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська