В Україні суворо карають за керування ТЗ у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. При цьому отримати великий штраф і втратити права за таке порушення можуть навіть тверезі водії.
У 2023 році в Україні зафіксували понад 150 тисяч випадків керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.
Депутати Рівненської обласної ради планують звернутися до народних депутатів Верховної Ради України з проханням дозволити на законодавчому рівні конфіскацію автомобілів у п’яних водіїв для потреб Збройних Сил України. Про це повідомив голова обласної ради Андрій Карауш.
Вживання алкоголю та водіння автомобіля у стані алкогольного сп’яніння під час війни є неприпустимим за словами Карауша. Він вважає, що на законодавчому рівні слід було дозволити конфіскацію автомобілів у п’яних водіїв для потреб ЗСУ одразу після початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ в Україну.
Карауш пропонує на законодавчому рівні дозволити конфіскацію не лише автомобілів, але й спеціальної техніки у п’яних водіїв для потреб ЗСУ. Якщо ця техніка не підходить для української армії, її можна буде виставити на аукціон. Гроші, отримані від продажу, планується передавати на потреби ЗСУ.
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну у 2022 році деякі області почали конфіскувати автомобілі для ЗСУ у порушників комендантської години. Також у деяких місцевостях ввели конфіскацію машин для української армії у водіїв, які керували у стані алкогольного сп’яніння. Проте це була ініціатива влади окремих регіонів, а на законодавчому рівні така конфіскація не передбачена.
В Україні суворо карають за керування ТЗ у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. При цьому отримати великий штраф і втратити права за таке порушення можуть навіть тверезі водії.
За словами юристів, поліцейські часто пропонують водіям пройти тест на алкоголь навіть без ознак сп’яніння. Новачки за кермом, хвилюючись, можуть відмовитися від тестування, вважаючи, що це не має значення. Патрульні можуть навіть не настоювати на тестуванні, бо цей варіант їм також підходить.
Стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка встановлює відповідальність за водіння у нетверезому стані, також передбачає можливість покарання водіїв за відмову від проходження перевірки на сп’яніння. Водієві, який з якихось причин відмовився пройти перевірку, загрожує штраф у розмірі 17 тисяч гривень і позбавлення прав на 12 місяців.
Таким чином, відповідальність може бути застосована навіть до абсолютно тверезого водія. Більш того, довести свою невинуватість у подальшому буде дуже складно, тож якщо ви впевнені у своєму стані — краще пройти запропоновані копами тести.
Читайте також:
- Верховна Рада взялася за молодих: депутати пропонують мобілізувати українців з 20 років
- Семибальний землетрус над Закарпаттям й нова загроза: що довелось пережити місцевим жителям?
- ЗСУ вдарили по серцю ППО РФ: що означає знищення рідкісної російської станції Небо-М
- Відгомін "Ружі" й вузькоколійний маршрут: чим жахає одна з потужних закарпатських водойм у свій час? (ФОТОФАКТ)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 525 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 516 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 420 0 Влада