1. Головна
  2. >
  3. Влада

Путін – загроза для ЄС: Борель зробив шокуючу заяву

2047
Влада Світ

Під керівництвом Володимира Путіна, Росія відновила імперський погляд на світ, що становить велику екзистенційну загрозу для Європи. Європейці повинні бути свідомі, що російські війська можуть з’явитися на кордонах Польщі.

Путін – загроза для ЄС: Борель зробив шокуючу заяву

Це було оголошено високим представником ЄС Жозепом Боррелем під час його промови в Оксфордському університеті про світову безпеку, як повідомляє Хвиля.

“Путін сьогодні є екзистенційною загрозою для нас всіх. Якщо він досягне успіху в Україні, він не зупиниться там. Перспектива, за якої в Києві буде створено маріонетковий уряд, як це сталося в Білорусі, коли російські війська будуть на кордонах Польщі, а Росія буде контролювати 44 відсотки світового зернового ринку — це щось, про що європейці повинні знати”, - зазначив він.

Боррель відзначив, що європейці мали намір створити коло друзів навколо себе, але замість цього вони опинилися в колі вогненних конфліктів, що простягається від країн Сахель до Близького Сходу, від Кавказу до поточного поля бою в Україні. Він заявив, що міжнародна система, що була створена після холодної війни, більше не існує, Америка втратила свій статус гегемона, а багатосторонній порядок, встановлений після 1945 року, втрачає свої основи. За словами Борреля, в цих умовах реальна загроза полягає в тому, що сама Європа в її нинішньому вигляді може зникнути, що вимагає негайних дій від європейців. Він підкреслив, що під керівництвом Путіна Росія повернулася до імперіалістичного світогляду, відновивши імперську Росію царських часів та радянську імперію, з мріями про колишні розміри та вплив. Боррель нагадав, що Путін ще у 2007 році на Мюнхенській безпековій конференції попереджав про свої наміри, але Європа проігнорувала ці сигнали.

За словами Борреля, не всі в Європі вважають Росію екзистенційною загрозою. Деякі лідери ЄС, як і раніше, вважають Росію “добрим другом”. Він наголосив на проблемі одностайності в ЄС, коли один голос може заблокувати рішення, як це зробив Віктор Орбан, затримавши нещодавній пакет допомоги для України. Боррель також наголосив на затримці пакета військової допомоги для України на пів року в США через політичну поляризацію, що у розпал війни може стати критичним чинником.


Читайте також: Нічні вибухи в Україні: зафіксовано ворожі дрони 
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber