1. Новини Закарпаття
  2. >

Нова заява в ОП щодо повернення чоловіків з Європи: "Прийняття правильного рішення"

03.05.2024 01:50 Влада ВАЖЛИВО

Михайло Подоляк, радник голови Офісу Президента, висловив думку, що Європа “після тривалих обговорень прийде до вірного висновку”.

Михайло Подоляк, радник голови Офісу Президента, висловив думку, що Європа “після тривалих обговорень прийде до вірного висновку”.

Він заявив про потребу прийняття “універсального європейського рішення” щодо повернення в Україну військовозобов’язаних чоловіків, які зараз за кордоном.

“Безумовно, потрібне європейське рішення. Мені подобається, що ця дискусія зараз ведеться в Європі, тому що це дійсно виглядає дещо дивно - країна воює, вона втрачає життя, а є репутаційно дивна складова, коли багато молодих людей, які встигли виїхати в перші місяці війни, не тільки не підтримують свою країну, яка воює ці два роки… Такі дискусії - це добре”, - говорить він у інтерв’ю Delfi.

Подоляк підкреслив, що Європа “після тривалих обговорень прийде до вірного висновку”. На його думку, те, що чоловіки призовного віку, які “ведуть пасивний спосіб життя, це демонструють”, погіршує репутацію України.

"На мою думку, це рішення буде прийнято. І це змушує молодих людей зараз задуматися, де вони, що вони та як вони почуватимуться вже завтра. Не буває так в житті, що хтось платить максимальну ціну, а хтось насолоджується цим міжчассям, а потім приїде і буде казати: “Ми теж підтримували Україну в моменту найважчого історичного випробування”, - підсумував Подоляк.

Що кажуть про повернення чоловіків до України в Європі Нещодавно деяким громадянам України, які перебувають за кордоном, призупинили надання консульських послуг. Крім того, український уряд прийняв рішення, згідно з яким отримати паспорт громадянина України та паспорт для виїзду за кордон військовозобов’язані чоловіки 18-60 років зможуть тільки на території України.

На цьому фоні посилилися дискусії щодо перебування українців призовного віку в Європі. Радниця відділу політики громадянства та міграції МВС Естонії Аннелі Вікс повідомила, що вони не планують примусової репатріації на територію України громадян України, які законно проживають в країні і втекли через війну.

Тим часом влада Литви раніше підтримала ідею повернення на територію України чоловіків призовного віку.

Також читайте: Закарпатська ОВА впроваджує онлайн-бронювання працівників для критично важливих підприємств 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська