1. Головна
  2. >
  3. Влада

Дефіцит електроенерігії в Україні: жителям не уникнути відключень світла

0 Влада Україна

Через поновлення атак РФ на українську інфраструктуру українська енергетика втратила 6000 Мвт потужності.

Дефіцит електроенерігії в Україні: жителям не уникнути відключень світла

Таку новину повідомив під час ефіру на каналі "Еспресо" народний депутат України Олексій Кучеренко.

За словами народного обранця, наразі українській енергосистемі тотально не вистачає потужностей генерації. Через значний дефіцит електроенергії її майже постійно доводиться імпортувати з сусідніх країн ЄС. Водночас, із часом нестача електрики у мережі лише зростатиме.

"Ми закуповуємо електроенергію на рівні мінімум 700 МВт. Це досить потужний обсяг. Тобто без імпорту електроенергії ми сьогодні не обійдемося. Цей дефіцит буде зростати", - зазначив Олексій Кучеренко.

Депутат повідомив, що енергетики планують вийти на максимальний можливий рівень імпорту. Він становить приблизно 1500 Мвт. Проте і такого запозичення не вистачить, щоб безперебійно забезпечити електрикою всіх споживачів. Відповідно, доведеться впроваджувати графіки відключень світла.

"Ракетні удари вивели з ладу 6000 МВт. А ми зараз коштом імпорту можемо покрити максимум 1500 МВт. Щодо наслідків, це однозначно будуть графіки обмеження", - пояснює парламентар.

Отож, зважаючи на наявні проблеми у вітчизняній енергетиці, ймовірно, вартість електрики в Україні згодом зросте. Проте, відповідно до прогнозів, все ж вона не сягатиме ринкових цін.

Не думку Олексія Кучеренка, уряд не повинен ухвалювати подібних рішень. Справа в тому, що у такому разі енергетикам просто не вистачатиме коштів. Як повідомляв нардеп раніше, тарифи на електрику для населення мають бути на рівні ринкових. 

Читайте також: Можуть втратити пільги та роботу: що потрібно знати українцям у Польщі

Читайте також: