1. Новини Закарпаття
  2. >

Резонансна заява Дмитра Кулеби: чоловікам за кордоном обмежили послуги у консульствах України

23.04.2024 22:17 Влада ВАЖЛИВО

Кулеба вважає такі обмеження цілком справедлими.

Кулеба вважає такі обмеження цілком справедлими.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зробив заяву про призупинення надання консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном. Він назвав це справедливим рішенням щодо тих, хто не поспішає захищати державу під час війни, пише Today.ua.

Чиновник повідомив про це на своїй сторінці у соцмережі X (Twitter). Він заявив, що пріоритетом МЗС завжди буде захист прав та інтересів українців. Однак за умов повномасштабної російської агресії важливо вберегти Батьківщину від знищення.

Кулеба зазначив, що раніше чоловіки призовного віку, які втекли за кордон та показали, що питання виживання України їх не стосується, потім хочуть отримати державні послуги. Так більше не вийде, бо в нашій країні триває кровопролитна війна.

Вказано, що обов'язок оновлювати документи у ТЦК діяв і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

"Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому отримуватиме послуги від цієї держави, то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно", - наголосив глава МЗС.

Також повідомляється, що відомство незабаром надасть уточнені роз'яснення щодо процедури отримання консульських послуг для чоловіків призовного віку в закордонних дипломатичних установах у зв'язку з ухваленням нового закону про мобілізацію.

У ДП "Документ" уточнили, що подання заяв-анкет на оформлення паспортних документів проводиться у звичайному режимі. Доступна видача паспортів для дітей віком до 12 років - у зв'язку з відсутністю необхідності біометричної верифікації.

Читайте також: Його не слід плутати з повісткою: посилена мобілізація та ще один документ чоловікам від ТЦК

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська