1. Новини Закарпаття
  2. >

Відсидітися "десь" не вдасться: українські чоловіки за кордоном змушені масово повертатися додому

23.04.2024 11:59 Влада ВАЖЛИВО

Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною, - міністр МЗС.

Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною, - міністр МЗС.

Українське консульство у Польщі тимчасово призупинило консульські дії щодо громадян України призовного віку. Про призупинення прийому громадян призовного віку Суспільному повідомили в дипустанові. Як згодом повідомили в "Паспортному сервісі", через технічні причини призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах ДП Документ.

Відповідне оголошення оприлюднили на фейсбук-сторінці Центру обслуговування громадян "Паспортний сервіс".

"На жаль, через технічні причини призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах ДП Документ. Подача заяв-анкет на оформлення паспортних документів здійснюється у звичайному режимі", — йдеться у повідомленні.

При цьому видача паспортів можлива для дітей до 12 років, у звʼязку з відсутністю необхідності біометричної верифікації, повідомили у "Паспортному сервісі".

Там додали, що закордонні філії повідомлять всіх користувачів послуг про поновлення роботи систем видачі документів на усіх офіційних ресурсах ДП Документ.

Також зранку 23 квітня стало відомо, що паспортний сервіс для українців в Празі призупинив видачу готових документів. Про це інформує сайт українського часопису в Чехії gromada.cz.

"Нині призупинений прийом громадян призовного віку. Зараз ми чекаємо вказівки від Міністерства закордонних справ. Тобто чоловіків від 18 до 60 років. Зараз просто тимчасово призупинений їхній прийом. Зараз розробляються механізми, які будуть відповідно діяти до того закону про мобілізацію. Наразі чекаємо", — розповів раніше співробітник консульства в коментарі Суспільному.

Генеральне консульство України у Барселоні повідомило, що теж призупинило "отримання заяв на вчинення консульської дії" для чоловіків призовного віку.

Напередодні видання "Дзеркало тижня" опублікувало копію наказу, що опинився у розпорядженні журналістів. Зазначалося, що можливі лише консульські дії, пов’язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну.

У документі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги йшлося про те, що Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити усі консульські дії щодо для громадян України призовного віку.

Наразі ЗМІ намагаються зв'язатися з іншими консульствами, щоб з'ясувати ситуацію з прийомом громадян призовного віку. А також отримати коментар від Міністерства закордонних справ України.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт №10449 про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію.

16 квітня закон підписав голова Верховної ради Руслан Стефанчук, а згодом документ підписав і президент Володимир Зеленський.

Читайте також: Від сьогодні для чоловіків діють жорсткі обмеження: усі без винятку консульства припинили надавати українцям послуги за кордоном

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська