1. Новини Закарпаття
  2. >

З 1 травня діятиме новий тариф на електроенергію: відомо, хто з українців платитиме 60% менше

21.04.2024 10:11 Влада ВАЖЛИВО

Стало відомо, як платити за комунальну послугу на 60% менше.

Стало відомо, як платити за комунальну послугу на 60% менше.

З 1 травня діятиме новий тариф на електроенергію: відомо, хто з українців платитиме 60% менше

Стало відомо, як платити за комунальну послугу на 60% менше.

В Україні дедалі частіше звучить інформація про те, що тариф на електроенергію зросте. Зараз питання полягає лише в тому, коли це станеться, і наскільки великким буде стрибок. 

Про це пише Today.ua

Тариф на світло для побутових споживачів підняли у червні 2023 року. Наразі він становить 2,64 грн/кВт-год. Як відомо, раніше вартість кіловат-години варіювалася у залежності від використання. Якщо сім'ї було потрібно до 250 кВт-год, вони платили за них по 1,44 грн, а якщо ліміт був перевищений – 1,68 грн.

У травні тариф на електроенергію не підвищуватимуть. Однак у найближчому майбутньому це відбудеться.

Наразі відомо, що вартість кВт в травні змінюватися не буде і поки залишиться на тому ж рівні. 

Влада України визнає той факт, що в останні тижні ситуація з енергетикою погіршилася. Значна частина генерації електроенергії знищена. Щоб це компенсувати в уряді розглядають можливість підвищення тарифів. Але в квітні це непопулярне рішення не приймуть. 

Депутат Верховної Ради Олексій Кучеренко, який очолює Комітет з питань енергетики, заявив, що собівартість кіловат-години досягла 3,50 грн. Він побоюється, що Кабмін незабаром буде змушений переглянути цінову політику. Це пов'язано з масштабними руйнуваннями в енергетичній системі України, спричиненими обстрілами з боку росіян.

"Я боюся, що зараз уряд доводитиме до цієї собівартості. Я логіку таку розумію", - зазначив народний обранець. Він додав, що такий стан речей йому не подобається, як і 99% усіх громадян. Однак це вимушене рішення.

Вже найближчим часом Кабінет Міністрів України може повернутися до обговорення цього питання, адже мораторій на здорожчання комунальних послуг не поширюється на електроенергію. Наразі заборонено підвищувати тарифи на газ, опалення та гарячу воду. 

Відомо, що з 1 травня збігають строки дії PSO. Це покладання особливих обов’язків на постачальник енергоресурсів.Тож в чиновників є всі можливості для перегляду тарифу на світло для населення. 

  • Раніше звучали заяви, що піднімати тарифи будуть поступово.
  • Тобто нова ціна точно не буде більшою за 4 гривні.
  • Ймовірно, вартість електроенергії зросте на 1 гривню за кожен кВт год. 

Депутат Андрій Герус, який очолює Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, прогнозує незначне здорожчання електроенергії. Він стверджує, що підвищення до ринкового рівня не буде, адже це надто високо. Нардеп зазначив, що ринкова вартість зараз діє для промислових споживачів. 

Читайте також: Новий місяць — нові сюрпризи: що чекає на знаки зодіаку у травні 2024 року

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська