1. Новини Закарпаття
  2. >

Сім'ям деяких померлих військовослужбовців відмовляють у виплатах: Верховний суд назвав причину

20.04.2024 00:09 Влада Актуально

На виплати грошової допомоги після загибелі родича-захисника можуть розраховувати не всі.

На виплати грошової допомоги після загибелі родича-захисника можуть розраховувати не всі.

В Україні сім'ї померлих або загиблих військовослужбовців мають право на отримання одноразової допомоги. Проте, не завжди рідні можуть розраховувати на виплату коштів, пише «Судово-юридична газета».

Українське законодавство передбачає виплату державної допомоги сім'ям військовослужбовців, які загинули чи померли. Однак не в тому випадку, якщо смерть чи втрата працездатності стали наслідком вчинення активних дій військовим у стані алкогольного сп'яніння.

Про це нагадав Верховний Суд в ухвалі від 18 березня 2024 року. Вона пов'язана зі справою, яку розглядав Вінницький окружний адміністративний суд. Українка звернулася від імені неповнолітніх дітей до суду з проханням зобов'язати Міноборони виплатити одноразову допомогу у зв'язку зі смертю її чоловіка. Але їй було відмовлено у компенсації, оскільки причиною смерті став набряк головного мозку внаслідок вживання спиртних напоїв.

Верховний Суд також залишив касаційну скаргу українки без задоволення. У відомстві посилалися на пункти 1-2 частини 2 статті 16 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

У них йдеться, що виплата одноразової допомоги можлива лише у випадку, якщо смерть чи загибель військовослужбовця настала при несенні військової служби або внаслідок хвороби, пов'язаної з проходженням військової служби.

Водночас у частині 1 статті 16-4 того ж Закону сказано, що допомога не виплачується, якщо смерть стала наслідком скоєння злочину, дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, умисного заподіяння шкоди здоров'ю чи самогубству або у разі, якщо людина дає свідомо хибні свідчення для отримання коштів.

Читайте також: "Спідниці пішли у бій": на Закарпатті жінки  силою відтягували від ТЦК військовозобов'язаного (ВІДЕО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська