1. Головна
  2. >
  3. Влада

Електронні повісти надсилатимуть уже з квітня: в уряді відреагували на популярне запитання

0 Влада Україна

З'явилася інформація про електронні повістки, які давно планували запровадити в Україні.

Електронні повісти надсилатимуть уже з квітня: в уряді відреагували на популярне запитання

У Міністерстві оборони України заявили про перезапуск електронної системи "Оберіг". Вдалося цифровизувати дані військовозобов'язаних чоловіків. Також з'явилася інформація про електронні повістки, які давно планували запровадити в Україні.

У відомстві зазначили, що на даний момент зроблено 23 мільйони запитів на оновлення даних громадян, які підлягають мобілізації у всіх 24 областях України та столиці.

Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк на засіданні Конгресу місцевої та регіональної влади повідомив, що система "Оберіг" передбачена для цифрового ведення кожного окремого суб'єкта на всіх етапах мобілізаційної кампанії. Вона інтегрована з податковою, Міносвіти, Мін'юстом, Судовою адміністрацією, а також із прикордонною та міграційною службами.

За словами чиновника, у більшості регіонів налагодили процес запровадження інформації про статус проходження комісій ВВК. Однак для більшої ефективності заплановано збільшення потужності команд, що працюють у ТЦК, та переведення процесу мобілізації у цифровий формат. Поставлена мета – забезпечення оперативності та прозорості кожного кроку у процесі.

Чи отримуватимуть українці електронні повістки?

Адвокат Марія Левченко нагадала про новий закон, який підписав президент Володимир Зеленський. Він запровадив електронні кабінети для військовозобов'язаних чоловіків. У Мережі почали активно обговорювати появу електронних повісток, які нібито розсилатимуть уже з квітня.

Вказано, що інформація не відповідає дійсності.

"З підписанням цього законопроєкту не розпочинається процес розсилки електронних повісток, як зазначають у деяких джерелах", - зазначила юрист у Telegram-каналі адвокатського бюро "Пані в законі".

Повідомляється, що у законопроєкті №10062 узгоджено формування реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Розширено перелік відомостей, які туди вноситимуть.

Раніше з'явилася інформація про неможливість демобілізації чоловіків, які зараз захищають державу. Колишній заступник міністра оборони Ганна Маляр довела до сліз народного депутата Інну Совсун, чоловік на фронті з перших днів повномасштабної війни.

Читайте також: На його повернення чекали майже 2 роки: Закарпаття зустріло свого давно полеглого захисника (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте також: