1. Новини Закарпаття
  2. >

Закон про мобілізацію без демобілізації: реакція військових

11.04.2024 12:30 Влада ВАЖЛИВО

Верховна Рада 11 квітня проголосувала за скасування правки щодо демобілізації в законопроєкті про мобілізацію.

Верховна Рада 11 квітня проголосувала за скасування правки щодо демобілізації в законопроєкті про мобілізацію.

Більшість депутатів проголосували за скасування положення про демобілізацію з нового мобілізаційного закону. Це питання обіцяють розглядати окремо.

Верховна Рада 11 квітня проголосувала за скасування правки щодо демобілізації в законопроєкті про мобілізацію.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк

"Правка в якій була норма про прибирання демобілізації пройшла 227 [голосів "за"]. Тобто це положення вилучено повністю з закону (про 36 місяців і рішення ставки)", - повідомив він.

Раніше стало відомо, що положення про демобілізацію прибрали з законопроєкту. Це, згідно з документу, ініціював головнокомандувач ЗСУ Сирський і підтримав міністр оборони Умєров.

 У зверненні головкома це обґрунтовується тим, що законопроєкт про мобілізацію треба ухвалити якомога швидше, а питання демобілізації, зважаючи на велику кількість правок, – окремо.

Нагадаємо, в Міноборони пояснили, чому прибрали демобілізацію із законопроєкту. Речник Міноборони Дмитро Лазуткін додав, що всі рішення ухвалюються, щоб уникнути негативного впливу на обороноздатність країни.

"Не маючи стратегічного резерву для майбутніх кроків далі, думати про ротацію, є недоцільним", - вважає воїн 3-ї ОШБр.

Заступник командира 3-ї ОШБр Родіон Кудряшов прокоментував виключення демобілізації з законопроєкту про мобілізацію. На його думку, це є "абсолютно виваженим і справедливим рішенням".

Про це український військовий розповів в інтерв'ю Radio NV.

Він також повідомив, що на сьогодні завдяки клопотанню головкома Олександра Сирського, було відтерміновано графік щодо ротації підрозділів із переднього краю в тилові зони.

"Це є абсолютно логічним рішенням, тому що, на сьогодні, ми не розуміємо, як йтиме мобілізація, з якою швидкістю поповнюватимуться наші резерви. … Наші резерви сьогодні використовуються виключно як пожежні команди, які допомагають у вже критичних ситуаціях - міняти надвиснажені бригади з лінії фронту. У такому форматі, не маючи стратегічного резерву для майбутніх кроків далі, думати про ротацію, про графік ротації я бачу недоцільним", - вважає. 

Військовий припускає, що норма про терміни демобілізації виключена із законопроєкту "виключно для того, аби вона була відпрацьована на 100%".

"Якщо сухо відповісти, то звучати це як пропозиція має в наступному форматі: військовослужбовець має право на звільнення після 36 місяців служби або після 18 місяців виконання бойових розпоряджень на передньому краї. І коли в тому чи іншому факторі збігається цей норматив, тоді людина має право на звільнення, якщо не хоче продовжувати службу в ЗСУ, і має на це певні підстави", - поділився він думками.

Читайте також: Українцям приготуватися: Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська