1. Новини Закарпаття
  2. >

Депортація військовозобов'язаних чоловіків з-за кордону: в Україні посилюють мобілізаційні заходи

11.04.2024 11:52 Влада ВАЖЛИВО

Міністерство оборони та Генштаб мають мати чітке розуміння, яка кількість громадян України наразі перебуває за кордоном.

Міністерство оборони та Генштаб мають мати чітке розуміння, яка кількість громадян України наразі перебуває за кордоном.

Громадян України, які є військовозобов’язаними, депортувати до України з-за кордону не будуть. Такого механізму не передбачено українським та міжнародним законодавством.

Про це сказала нардеп від партії “Європейська Солідарність” Ірина Фріз в ефірі “Радіо Свобода”.

За її словами, оформлення консульських послуг військовозобов’язаними за кордоном за наявності військово-облікових документів, яке згідно з новим документом стане недоступним без військового квитка, потрібно для розуміння кількості громадян, які перебувають за кордоном.

“Надання консульських послуг буде відбуватися протягом 60-ти днів з часу набуття чинності цього закону з одночасною актуалізацією даних. Тобто чоловік призовного віку може прийти, щоб отримати консульську послугу за ці 60 днів і може оновити свої дані. Зазначити місце перебування, контактні дані для того, щоб Міністерство оборони та Генштаб мали чітке розуміння, яка кількість громадян перебуває за кордоном”, – зазначила вона.

Також Фріз додала, що українці можуть не перейматися, оскільки немає механізму депортації людей.

“Зараз згідно з чинним законодавством, і українським, і міжнародним, немає механізму депортації людей під час воєнного стану з інших країн. Жодної депортації відбуватися не буде. Це лише для військового обліку потрібно для Міністерства оборони”, – запевнила вона.

Як пише “Флот 2017”, 9 квітня профільний комітет національної безпеки та оборони Верховної Ради рекомендував парламенту розглянути у другому читанні законопроєкт про мобілізацію. 10 квітня Верховна Рада на пленарному засіданні розпочала розгляд у другому читанні законопроєкту про мобілізацію.

Також 10 квітня парламент прийняв за основу законопроєкт, який дозволятиме мобілізацію засуджених осіб.

Читайте також: Бізнес на війні: посадовець військової частини "по-чорному" заробляв на спецтехніці підрозділу (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська