1. Головна
  2. >
  3. Влада

Депортація українських чоловіків з-за кордону: у Комітеті з нацбезпеки пояснили, чи станеться це

494 Влада Україна

Механізму депортації українських чоловіків призовного віку з-за кордону в Україну не передбачено українським та міжнародним законодавством.

Депортація українських чоловіків з-за кордону: у Комітеті з нацбезпеки пояснили, чи станеться це

Про це членкиня комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представниця депутатської фракції політичної партії "Європейська Солідарність" Ірина Фріз сказала в ефірі "Радіо Свобода".

Депутат пояснила, що оформлення консульських послуг військовозобов’язаними за кордоном за наявності військово-облікових документів, як це передбачає законопроєкт про мобілізацію, необхідне для розуміння кількості громадян України за кордоном.

"Надання консульських послуг буде відбуватися протягом 60-ти днів з часу набуття чинності цього закону з одночасною актуалізацією даних. Тобто чоловік призовного віку може прийти, щоб отримати консульську послугу за ці 60 днів і може оновити свої дані. Зазначити місце перебування, контактні дані для того, щоб Міністерство оборони і Генштаб мали чітке розуміння, яка кількість громадян перебуває за кордоном", – зазначила Фріз.

Депутатка каже, що про жодну депортацію з-за кордону українців не йдеться.

"Зараз згідно з чинним законодавством, і українським, і міжнародним, немає механізму депортації людей під час воєнного стану з інших країн. Жодної депортації відбуватися не буде. Це лише для військового обліку потрібно для Міністерства оборони", – додала Фріз.

Читайте також: "Якби йшли самі, ТЦК б не ганялись": чому на Закарпатті "війна не для всіх" й "жіночі спідниці" рятують від фронту? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: