1. Головна
  2. >
  3. Влада

Посилення відповідальності за порушення мобілізації: у Раді проголосували за новий законопроєкт

0 Влада Україна

У середу, 10 квітня, парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт № 10379 про внесення змін в Кримінальний кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення за порушення мобілізації.

Посилення відповідальності за порушення мобілізації: у Раді проголосували за новий законопроєкт

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

За його словами, законопроєкт підтримали в першому читанні 254 народні обранці.

Водночас нардеп наголосив, що по факту зараз схвалена урядова версія з усіма нормами.

"Вона має багато проблем. І жорстких норм. Тому всі обіцяні зміни мають тоді зайти правками до другого читання на Комітеті", – йдеться у повідомленні.

Штрафи за військові правопорушення у проєкті № 10379: пропозиція Кабміну

У початковій версії законопроєкту порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 17 тис. грн).

За порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію громадянам та посадовим особам потрібно буде заплатити від двох тисяч до п’яти тисяч (34 тис. – 85 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас такі діяння, вчинені в умовах особливого періоду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян та посадових осіб від дев’яти тисяч до дванадцяти тисяч (153 тис. – 204 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також: Новий законопроєкт про мобілізацію: чи призвуть українців до 25 років 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: