1. Новини Закарпаття
  2. >

Трудові гарантії для мобілізованих працівників: що варто знати захисникам

09.04.2024 10:48 Влада Актуально

Конституційний Суд України розпочав розгляд справи про трудові гарантії для мобілізованих працівників за конституційною скаргою Юрія Прокопенка.

Конституційний Суд України розпочав розгляд справи про трудові гарантії для мобілізованих працівників за конституційною скаргою Юрія Прокопенка.

Про це пише Ліга. Закон

Громадянин звернувся до КСУ з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України підпункт 17 пункту 1 розділу І Закону №2352 (далі - Закон), яким унесено зміни до частини третьої статті 119 КЗпП (далі - Кодекс), а саме: слова „зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток“ замінено словами „зберігаються місце роботи і посада“.

Як відомо, відповідною нормою Закону з 19 липня 2022 року було скасовано виплату військовослужбовцям середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову на військову службу. На переконання автора клопотання, оспорюваний припис Закону є неконституційним, оскільки звужує зміст та обсяг існуючих прав на нарахування і виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу під час дії особливого періоду.

Як повідомив КСУ, Юрій Прокопенко перебуває у трудових відносинах із Міністерством економіки України з 17 січня 2020 року і дотепер. Згідно з наказом Міністерства економіки України його увільнено від роботи з 1 березня 2022 року для виконання обов'язків, пов'язаних із призовом на військову службу до ЗСУ, із збереженням за ним місця роботи, займаної посади, середнього заробітку. Через зміни, що їх унесено до частини третьої статті 119 Кодексу підпунктом 17 пункту 1 розділу І Закону, наказом Міністерства економіки України від 19 липня 2022 року йому припинили нараховувати та виплачувати середній заробіток.

Відтак Юрій Прокопенко звернувся із судовим позовом про стягнення за час невиплати середнього заробітку та скасування наказу Міністерства економіки України. Суди у задоволенні його позову відмовили.

Читайте також: Смертельна автотроща на Закарпатті: відомі подробиці трагічної ДТП в області (ФОТО)