1. Новини Закарпаття
  2. >

Мобілізація в режимі "нон-стоп": ТЦК отримають доступ до унікальної інформації про кожного українця

08.04.2024 11:02 Влада ВАЖЛИВО

Незабаром мобілізація в Україні піде активніше. Адже представники ТЦК отримають доступ до всіх державних реєстрів.

Незабаром мобілізація в Україні піде активніше. Адже представники ТЦК отримають доступ до всіх державних реєстрів.

ТЦК матимуть вичерпну інформацію про кожного чоловіка завдяки відкритому доступу до всіх державних реєстрів.

Про це заявила в ефірі телемарафону заступниця голови парламентського комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.

Дотепер всі ці реєстри існували кожен окремо, і в жодному з них не було вичерпної інформації про людину. Однак, якщо звести ці реєстри докупи, то вийде унікальна інформаційна база, в якій будуть вичерпні дані про кожного громадянина.

За  словами депутатки, її колеги вже створили законодавче підґрунтя для забезпечення повного доступу військовим до усіх електронних реєстрів, які є в країні. Тепер залишилося тільки вирішити це питання технічно.

"Законодавча база вже створена, питання до конкретних виконавців", - каже депутатка.

Олена Мошенець каже, що механізм доступу ТЦК до всіх електронних даних про всіх українців буде створений та забезпечений найближчим часом. Дедлайн – кілька місяців.

"Протягом кількох місяців, я сподіваюсь, що цей процес дійсно стане ефективним. Ми робимо інформаційною, електронною, нашу військову частину", - заявила Мошенець.

У військових буде вичерпна інформація, хто коли перетинав кордон, де і за що був оштрафований, у кого взяв кредит, на що хворіє, і коли востаннє звертався до лікаря, де зареєстрував дитину та з ким одружився.  

Отже ТЦК знатимуть про українських чоловіків усе: не на рівні Бога, але точно більше, ніж кожен із них може сам про себе пригадати. Звісно, що за таких умов мобілізація піде значно активніше. Адже, маючи "відбитки" кожного електронного сліду, залишеного чоловіком, можна буде легко визначити "ареал" його проживання та легко змусити його самого прийти на звірку даних у військкомат.

Нагадаємо, депутати із профільного комітету ВР вирішили відновити в законопроекті про мобілізацію деякі резонансні моменти, що стосуються обмежень для ухилянтів.

Депутати вирішили повернути в законопроєкт про мобілізацію обмеження для ухилянтів, які спочатку пропонувало Міноборони. Зокрема, на голосування парламенту буде винесено питання про відмову у наданні консульських послуг чоловікам за кордоном. Крім того, мають намір повернути в законопроєкт і низку інших резонансних обмежень.

Крім цього, комітет має намір "реанімувати" обмеження для ухилянтів, які раніше були відкинуті. Зокрема, йдеться про такі пункти:

  • блокування банківських рахунків;
  • заборона на виїзд за кордон;
  • заборона на керування автомобілем.

Раніше ці обмеження були виключені правками до законопроєкту. Однак профільний комітет вирішив ці пункти ще раз переглянути, перш ніж винести варіант для голосування у залі.

Про це інформує Today.ua.

Читайте також: Штраф, позбавлення волі чи щось абсолютно нове: відомо як тепер каратимуть українців за ухилення від мобілізації


Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська