1. Новини Закарпаття
  2. >

Чи зміняться пенсії українців з 1 квітня?!: відомо, якої надбавки варто очікувати

31.03.2024 10:49 Влада Актуально

Багатьох українців цікавить питання, чи зміняться їхні пенсійні виплати з квітня, особливо з огляду на той факт, що у березні була проведена індексація

Багатьох українців цікавить питання, чи зміняться їхні пенсійні виплати з квітня, особливо з огляду на той факт, що у березні була проведена індексація

Про це йдеться у статті 24 каналу.

Зазначається, що мінімальна та максимальна пенсія в Україні прив'язані до прожиткового мінімуму. На 2024 рік прожитковий мінімум встановлено з 1 січня, і поки що він залишається незмінним. Для осіб, які втратили працездатність, він становить 2361 гривню.

Виходячи з нього розмір мінімальної пенсії становив – 2361 гривню, проте зараз у результаті весняної індексації виплата зросла до 2725 гривень і з 1 квітня перебуватиме на такому рівні. Отже, таку "соціальну" пенсію одержують особи, які взагалі не мають страхового стажу. Її призначають із 65 років.

У свою чергу розмір максимальної пенсії зараз становить – 23610 гривень, оскільки не може перевищувати десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Звертають увагу на те, що це з урахуванням надбавок, підвищення, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством. Крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Проте одній із категорій пенсіонерів у березні таки пощастить. Справа в тому, що з 1 квітня планово зростає мінімальна зарплата в Україні – вже з наступного місяця вона становитиме 8000 гривень. Разом з цим збільшаться і мінімальні пенсійні виплати громадян старше 65 років, якщо вони мають повний страховий стаж – 35 років для чоловіків та 30 для жінок.