1. Новини Закарпаття
  2. >

Відпустки, свобода слова в соцмережах і адекватні виплати: Рада нарешті ухвалила законопроєкт про пільги для військових

21.03.2024 16:55 Влада ВАЖЛИВО

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт, який посилює соціальний захист не тільки військовослужбовців, а й поліцейських.

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт, який посилює соціальний захист не тільки військовослужбовців, а й поліцейських.

Законопроєкт оприлюднили на сайті ВР.

Документ передбачає можливість для військовослужбовців перебувати на лікуванні до 12 місяців, зокрема за кордоном, та без потреби через 4 місяці проходити ВКЛ. 

Військовослужбовці ЗСУ мають право отримати одноразову відпустку при народженні дитини зі збереженням грошового забезпечення в повному розмірі.

У законопроєкті також визначили "розмір одноразової грошової допомоги, що виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби, не може становити менше ніж 15 000 000 гривень".

Крім того, впроваджуються норми проти дискримінації за статтю та проти сексуального домагання. Йдеться про "забезпеченням рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущенням насильства за ознакою статі, сексуальних домагань, правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості".

Також у цьому документі зазначено, що військовослужбоці матимуть ті ж права на свободу слова в медіа та соцмережах, що й інші українці. 

Нагадаємо, 23 лютого Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт про додаткові пільги для військовослужбовців. У Міноборони це рішення назвали першим кроком на шляху до посилення соціального захисту військовослужбовців.

Читайте також: Помилки командирів омиваються кров'ю солдатів: подробиці трагедії у 128-й бригаді та інші смертельні накази на фронті

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська