1. Новини Закарпаття
  2. >

В уряді готують важливе рішення щодо тарифів на газ: вартість тепла та гарячої води для українців ймовірно зросте

15.03.2024 12:55 Влада ВАЖЛИВО

В уряді підготували важливе рішення, яке суттєво вплине на вартість тепла та гарячої води.

В уряді підготували важливе рішення, яке суттєво вплине на вартість тепла та гарячої води.

Документ стосується тарифів на газ для підприємств теплової комунальної енергетики (ТКЕ). З'явився проект постанови, якою пропонують продовжити ще на рік чинні тарифи на газ для теплопостачальних підприємств.

В уряді готують важливе рішення щодо тарифів на газ: як зміниться для українців вартість тепла та гарячої води - today.ua

Таку постанову розробили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

На сьогодні підприємства ТКЕ, які постачають тепло та гарячу воду населенню і бюджетним установам купують газ у компанії Нафтогаз за пільговими цінами. Урядом покладено на Нафтогаз спеціальні обов'язки (ПСО), відповідно до яких постачальник має продавати таким підприємствам газ за фіксованими цінами.

Наразі фіксовані ціни такі:

  • для теплопостачання побутового сектору - 7 420 гривень з урахуванням ПДВ за 1000 кубометрів газу;
  • для теплопостачання бюджетних організацій – 16 390 грн з ПДВ за 1000 кубометрів.

Завдяки таким цінам на газ підприємствам ТКЕ вдається утримувати ті тарифи на тепло та гарячу воду для населення і бюджетників, які були зафіксовані станом на 24 лютого 2022 року. Власне, ці тарифи мають залишатися незмінними до кінця війни. На їхнє підвищення накладено мораторій.

Ці фіксовані тарифи для підприємств ТКЕ були затверджені  урядовою постановою № 812 від 19 липня 2022 року. Однак термін дії цієї постанови збігає 15 квітня 2024 року - фактично через місяць. Тобто, якщо до постанови не внесуть ніяких змін, то вже з 16 квітня постачальники тепла будуть змушені купувати газ у Нафтогазу за ринковими цінами. А це означає, що втримати тарифи на тепло та гарячу воду для населення на теперішньому рівні комунальникам не вдасться, оскільки газ може відразу подорожчати у півтора-два рази.

В уряді готують важливе рішення щодо тарифів на газ: як зміниться для українців вартість тепла та гарячої води

"Виходячи з необхідності продовження надання послуг з постачання гарячої води в населених пунктах України, визначення чітких передумов для підготовки до початку нового опалювального періоду 2024/2025 рр., виникла необхідність продовжити постачання природного газу виробникам теплової енергії на умовах дії Положення до 15 квітня 2025 року", - йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2022 р. № 812".

Чи продовжить уряд дію ПСО, як пропонує Мінінфраструктури, невідомо. Адже у постачальника газу – зовсім інша позиція. Так, очільник компанії Нафтогаз Олексій Чернишов вважає, що скасування ПСО слід почати вже у 2024 році. Тобто, якщо врахують пропозицію Нафтогазу, то вже цьогоріч підприємства ТКЕ будуть змушені купувати газ лише за ринковими цінами. А тоді теперішні тарифи на тепло можуть здатися українцями манною небесною порівняно з тими, які чекатимуть на нас у наступному опалювальному сезоні.

Читайте також: Виноградівщина об'єднується задля спільної мети: жителів громади закликають підтримати ініціативу


Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська