1. Новини Закарпаття
  2. >

Масштаби мобілізації: чи готова Україна залучити 5 мільйонів чоловіків?( ДОСЛІДЖЕННЯ)

07.03.2024 11:58 Влада ВАЖЛИВО

Окупація забрала із мобілізаційного резерву 570 тисяч чоловіків.

Окупація забрала із мобілізаційного резерву 570 тисяч чоловіків.

Орієнтовний мобілізаційний резерв України складає приблизно 5 мільйонів чоловіків.

Такі дані дослідження видання Texty.

При підрахунках аналітики спиралися на те, що до повномасштабного вторгнення в Україні проживало трохи менше 10,5 мільйонів чоловіків віком від 18 до 59 років (без урахування окупованих Криму та Донбасу). Зазначається, що у розрахунках закладено велику похибку, оскільки останній перепис населення проводився ще 2001 року.


У Силах оборони України на сьогоднішній день перебуває щонайменше 1,1 мільйонів осіб. Крім того, за дуже приблизними оцінками, 200-300 людей загинули та були поранені. Це мінус 1,3 мільйона із резерву.

Окупація забрала із мобілізаційного резерву 570 тисяч чоловіків.

За кордоном можуть перебувати приблизно 659 тисяч чоловіків, які в Україні могли бути мобілізовані.

Чоловіків призовного віку з інвалідністю в Україні на сьогоднішній день 1,02 мільйона, це також мінус із мобілізаційного резерву.

Ще близько 125 тисяч чоловіків доглядають дитину чи дорослого з інвалідністю, 123 тисячі – є багатодітними батьками.

Студентів-чоловіків денної форми навчання, на яких поширюється відстрочка, не враховуючи тих, хто залишився в окупації, приблизно 408 тисяч осіб. Ще 107 тисяч осіб, яких не можна призвати – це вчителі шкіл, вчені, аспіранти, викладачі (йдеться саме про чоловіків призовного віку).

Ще мінус 528 тисяч чоловіків із резерву – це заброньовані працівники.

Крім того, в Україні 26,6 тисяч засуджених чоловіків, які теж не потрапляють під мобілізацію.

Нині призову підлягають чоловіки віком від 27 років. В Україні загалом близько 1,68 мільйона чоловіків віком від 18 до 26 років. За оцінками аналітиків, від мобілізаційного резерву потрібно відібрати трохи більше половини — 707 тисяч чоловіків віком 18–26 років, які не належать до інших груп, які ми вже враховували.

Також від мобілізації звільнено: батьків, які самостійно виховують дитину віком до 18 років; усиновлювачів; близьких родичів загиблих у АТО (загинули близько 4,5 тис.).

До мобілізаційного резерву можна додати 273 тисячі чоловіків віком 25–26 років (це без урахування чоловіків, які з різних причин не підпадають під мобілізацію). Якщо зменшити вік мобілізації до 18 років, можна додати до резерву 434 тисячі (це без мобілізації студентів).

Читайте також:  Пішов на бойове завдання й зник: закарпатців просять про допомогу (ФОТО)