1. Новини Закарпаття
  2. >

Реальна демобілізація у ЗСУ: Верховна Рада назвала граничний термін служби чоловіків

06.03.2024 16:20 Влада ВАЖЛИВО

У Раді ретельно обговорюють питання, пов'язані з удосконаленням законодавства про мобілізацію.

У Раді ретельно обговорюють питання, пов'язані з удосконаленням законодавства про мобілізацію.

Секретар РНБО Олексій Данілов обговорив зі своїм колегою з Верховної Ради Федором Вениславським зміни щодо мобілізації, які передбачає новий законопроект. Наголошено на необхідності конкретизації термінів служби у ЗСУ, якої зараз немає.

Демобілізація у ЗСУ: у Верховній Раді назвали граничний термін служби чоловіків у період війни - today.ua

Данілов нагадав, що воєнний стан в Україні запроваджено 24 лютого 2022 року. Того ж дня, одразу після повномасштабного вторгнення росіян, оголосили про мобілізацію. Секретар Ради національної безпеки України звернув увагу на проблеми із призовом до ЗСУ. Він наголосив, що війна – це справа сильних людей, а не відпочинок. При цьому потрібно, щоб чоловіки розуміли, як довго вони будуть перебувати в армії:

"Мобілізація має бути перш за все справедливою. Тому було ухвалено рішення, що мають бути внесені певні зміни до законодавства про мобілізацію, щоб люди розуміли, на який термін вони будуть мобілізовані, яка у них буде плата, які навички вони матимуть перед відправкою на фронт".

Веніславський зазначив, що українці охоче захищають свою Батьківщину, ніж європейці. У нашій країні набагато більше громадян, які відповідально ставляться до свого обов'язку.

Нардеп запевнив, що у Раді ретельно обговорюють питання, пов'язані з удосконаленням законодавства про мобілізацію. Він назвав одним із головних елементів – забезпечення справедливого підходу до неї.

Парламентарій уточнив, що потрібно узгодити термін, після якого у бійців буде можливість повернутися до своїх родин. Запропоновано надати таке право після 36 місяців служби.

Демобілізація у ЗСУ: у Верховній Раді назвали граничний термін служби чоловіків у період війни

Раніше глава уряду Денис Шмигаль заявив, що українські військовослужбовці ризикують своїм здоров'ям та навіть життям, тому треба до них дослухатися.

Читайте також: 

Терорист чи доведений до відчаю борець за справедливість? Теракт у Керецьках обговорили на ток-шоу "Говорить вся країна" (ВІДЕО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська