1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Не хочуть жити по сусідству з таким великим "монстром": чому протестують мешканці села?

29.02.2024 22:49 Влада

Люди переконані, що вона нестиме загрозу не тільки їх здоров'ю, а й життю.

Люди переконані, що вона нестиме загрозу не тільки їх здоров'ю, а й життю.

Жителі гірського села Мала Уголька (Мираво) зібрали майже півсотню підписів і направили колективне звернення в Тячівську районну раду, в якому виступають проти встановлення мобільної вежі на території їх села. 

Про це йдеться на сторінці Тячівської райради.

Люди переконані, що вона нестиме загрозу їх здоров'ю та життю, оскільки вважають, що тут планується нова мережа 5G, яка за деякими висновками медиків світу провокує онкологічні та інші небезпечні смертельні захворювання. Загалом — це “бомба” сповільненої дії, яка можливо за рік чи два не матиме сильних наслідків, проте з часом станеться непоправне.

    Мешканці села не проти мобільного зв'язку, яким активно користуються, однак категоричні в тому, щоб жити по сусідству з таким великим "монстром". 

Та й проблем із мобільним зв'язком у цій частині села немає. 

"Де немає зв'язку, там хай кладуть!", - кажуть люди.  

На цій території села, в радіусі якихось 800 метрів уже розміщена така сама вишка.  

Жителі Мирави вважають, що дві такі мобільні вежі на такій малій відстані одна від одної збільшать вплив випромінювання на всіх, хто тут проживає, негативно відобразяться на природі. А їх місцевість є частиною екологічно-чистої території, де знаходиться Карпатський біосферний заповідник, що є важливим потенціалом для розвитку туристичної галузі. 

"Який турист прийде відпочивати під таку вишку?", - задаються питанням жителі села. 

Більше того, нову вишку хочуть встановити у 100- 200 метрах від житлових будинків. 

Також неподалік, у радіусі якихось 300 метрів знаходиться сільська школа, церква, рибне та фермерське господарство, торгові точки. 

Чому вибрано найбільш густонаселену частину населеного пункту, а не десь на околиці, чи у горах, де зазвичай встановлюють такі конструкції, для місцевих незрозуміло. Також люди кажуть, що нічого не знали про вишку, доки не розпочалось будівництво. І тому почали звертатись до сільських депутатів та  в Углянську сільську раду, спочатку усно, а згодом, зібравши підписи, направили до Углянської сільської ради колективне звернення. 

Як з'ясувалось,  рішення було прийнято на одній із сесій ради ще минулого року, чим надано забудовнику земельну ділянку та інші дозвільні документи на проведення будівельних робіт, підписано договір тощо. Орендна плата встановлена у розмірі 117, 54 грн. в місяць, а за рік в місцевий бюджет поступить 1410, 46 грн. 

Місцеві вважають, що це замалі кошти аби через них наражатися на небезпеку випромінювання десятками років. 

Підігрів конфлікт і той факт, що після того, як люди колективно виступили проти встановлення вишки  роботи тут пришвидшились. І забудовник з того часу вже встиг  завезти сюди залізні опори та почав прокладати електричну лінію. Люди знову пішли у сільську раду, де на цей раз їх уже запевнили, що роботи призупиняться до вирішення конфліктної ситуації. Дане питання внесено в порядок денний черговій сесії Углянської сільської ради, яка запланована на 01 березня 2024 року. 

Тячівська районна рада, як представницький  орган влади, що представляє спільні інтереси територіальних громад, розглянула дане колективне звернення у межах своїх повноважень та компетенції. 

Рада звертається з проханням до керівництва громади та депутатів Углянської сільської ради дослухатись до думки громадськості та діяти в інтересах територіальної громади, тобто людей.

А люди вимагають заборонити  будівництво мобільної вишки на території їх села. 

Адже всі вони в основному займаються домашнім господарством, бо іншої роботи в селі немає. Мешканці вважають, що випромінювання  від вишки призведе  до того, що буде неможливо споживати те, що вони вирощують у себе вдома або знаходять у лісі.

"Як нам далі тут жити?", -  бідкаються  люди. 

І  просять своїх обранців у вирішенні даного питання керуватись за велінням совісті та християнської моралі.

Читайте також: “Уже вривається терпець від такого безпорядку”: люди масово скаржаться на роботу Укрпошти в одному із сіл на Закарпатті (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!