1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Реабілітаційне відділення не закривають, а розширюють: в Ужгородській міськраді відреагували на звинувачення

29.02.2024 12:45 Влада Актуально

Міськрада заперечила інформацію про закриття реабілітаційного відділення в Ужгородській лікарні.

Міськрада заперечила інформацію про закриття реабілітаційного відділення в Ужгородській лікарні.

Пресслужба Ужгородської міської ради сьогодні, 29 лютого, прокоментувала інформацію, поширену в соціальних мережах про нібито закриття реабілітаційного відділення в Ужгородській центральній міській клінічній лікарні. У відомстві повідомили, що не відповідає дійсності.


За даними установи, у комунальних медичних закладах міста станом на сьогодні немає реабілітаційних стаціонарних відділень для дорослих пацієнтів. Пакет із надання реабілітаційних послуг є тільки у міській дитячій лікарні, їх надають дітям. Зараз обговорюється питання проведення капітального ремонту у реабілітаційному відділенні дитячої лікарні.


В Ужгороді триває процес реорганізації закладів охорони здоров’я з метою створення кластерної лікарні, яка буде відповідати вимогам директивних документів Національної служби здоров’я України. Одна з умов повноцінного функціонування кластерної лікарні – наявність у медичному закладі стаціонарного реабілітаційного відділення.

“Згідно із затвердженою структурою кластерного закладу, у його складі наявне реабілітаційне відділення, яке планується відкрити на базі центральної міської клінічної лікарні у терапевтичному та фізіотерапевтичному відділеннях, - йдеться в коментарі міської ради. - Тут передбачені палати для перебування пацієнтів, реабілітаційні зали, кабінети ерготерапії, ментального здоров’я, фізіотерапевтичні кабінети. Теперішнє фізіотерапевтичне відділення ввійде у склад реабілітаційного, тому потреба у функціонуванні самостійного фізіотерапевтичного відділення відпаде”. 

За дорученням міського голови розробляється проєктно-кошторисна документація з капітального ремонту реабілітаційного відділення, яке буде відповідати вимогам для контрактування з НСЗУ за пакетом «Реабілітаційна стаціонарна допомога».


На сьогодні у медичних закладах, які підпорядковані управлінню охорони здоров’я та цивільного захисту населення міськради, пройшли лікування 967 військовослужбовців. У 2023 році з міського бюджету додатково для надання медичних послуг військовослужбовцям виділили понад 1,2 мільйони гривень.


Для військовослужбовців, учасників бойових дій, які звільнились із лав ЗСУ та отримали травми, поранення, розроблена міська програма – захисники проходять медичну реабілітацію у санаторії «Боржава».


Читайте також: 

Масова атака на заклади освіти: поліція шукає вибухівку та перевіряє факт замінування будівель (ФОТО)