1. Новини Закарпаття
  2. >

Новий законопроєкт про мобілізацію: який сюрприз готують багатодітним чоловікам та поліцейським

28.02.2024 21:28 Влада ВАЖЛИВО

Сьогодні, 28 лютого, комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки продовжив розгляд законопроєкту про мобілізацію, до якого внесли понад чотири тисячі правок.

Сьогодні, 28 лютого, комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки продовжив розгляд законопроєкту про мобілізацію, до якого внесли понад чотири тисячі правок.

Про те, що обговорювали на засіданні, розповів народний депутат та член оборонного комітету Федір Веніславський, пише ТСН.

Члени комітету розглядали поправки щодо питань відстрочки від мобілізації та бронювання військовозобов’язаних.

"На сьогоднішньому засіданні було ухвалено рішення, що працівники Національної поліції України мають бути заброньовані, а не отримувати відстрочку від призову. На засіданні комітету всі його члени дійшли консенсусу, що усі поліцейські в Україні мають стовідсотково бути заброньованими. Тобто у разі звільнення такої людини з лав поліції, він як військовозобов’язаний може бути мобілізованим. Зараз поліцейські перебувають на спеціальному обліку, і після звільнення з поліції не завжди одразу стають на військовий облік", - розповів Федір Веніславський.

Він зазначає, що концепція законопроекту щодо співвідношення бронювання та відстрочки від призову полягає у тому, що на військовому обліку мають перебувати всі громадяни України призовного віку. Це потрібно для того, щоб держава розуміла свій мобілізаційний потенціал, та знала, хто і як підготовлений. А відстрочка залишиться у тих параметрах, як це було раніше.

"Також ми сьогодні підтримали практично всі пропозиції пов’язані з відстрочкою від призову для осіб, які доглядають за інвалідами I та II груп. Також це стосується тих, хто за рішенням лікарів доглядає за людиною, яка потребує постійного догляду. Відстрочка залишиться для усиновителів, опікунів дітей-сиріт, а також батьків, які мають трьох та більше дітей, патронатних вихователів. Тобто для таких категорій ми фактично все залишаємо, як було раніше. Єдине, що змінили – у однієї недієздатної особи може бути лише один опікун, який отримає відстрочку від призову", - зазначив Федір Веніславський.

Щодо відстрочки для викладачів шкіл, технікумів та вищих навчальних закладів, то за словами народного депутата, це питання буде розглядатися завтра за участі представників Міністерства освіти України, сьогодні це питання не розглядали.

Читайте також: Багатодітних можуть мобілізувати: адвокатка попередила чоловіків та назвала причину 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська