1. Новини Закарпаття
  2. >

Рейдові групи на Закарпатті: відомо, що потрапило під приціл служб держохорони (ФОТО)

24.02.2024 12:24 Влада Лайт

У Нацпарку "Синевир" почали діяти рейдові групи для запобігання збору першоцвітів.

У Нацпарку

Про це інформує  Національний природний парк "Синевир".

НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист важливої складової екосистеми, у зв’язку з чим прийнято рішення про формування рейдових груп з числа працівників служби державної охорони для патрулювання місць масового зростання ранньовесняної флори та запобігання їх збору."Багато видів цих рослин є унікальними та рідкісними, і їх зривання може призвести до загрози існування. Збір рослин також може руйнувати екосистему та порушувати баланс у природному середовищі. Тому рейдові групи, що здійснюють патрулювання, мають велике значення для збереження цінного біорізноманіття природного парку "Синевир"", - йдеться у повідомленні. 


Рейдові групи складаються з досвідчених працівників служби державної охорони, які мають відповідну підготовку та знання для ефективного патрулювання території парку. Вони працюють в тісному співробітництві з працівниками Національної поліції та органів місцевого самоврядування.


Основними завданнями рейдових груп є:


Профілактичні обходи території природного парку з метою виявлення будь-яких випадків збору рослин та інших порушень.
Систематичне спостереження за місцями зростання рідкісних та вразливих видів рослин для виявлення змін у їхньому стані та вжиття заходів захисту.


Інформаційна робота з громадськістю, а саме - проведення профілактичної роботи серед відвідувачів парку щодо значення збереження ранньовесняної флори.
Співпраця з правоохоронними органами для вжиття відповідних заходів.


"Отже, створення рейдових груп у Національному природному парку "Синевир" є важливим кроком у напрямі збереження природного середовища та біорізноманіття для майбутніх поколінь", - підсумовують у відомстві. 

Читайте також:  "Руки так і чесалися щось поцупити": на Закарпатті невідомий пограбував дитину