1. Новини Закарпаття
  2. >

Безкоштовний роумінг у ЄС: українці отримають пільгу, але не назавжди

23.02.2024 23:59 Влада Актуально

Відповідне рішення ухвалили нардепи.

Відповідне рішення ухвалили нардепи.

Депутати Верховної Ради (ВР) України попередньо схвалили проєкт закону, який дозволить запровадити безкоштовний роумінг із Європейським Союзом. Після того, як це станеться, українці зможуть користуватися мобільним зв'язком у країнах ЄС за "домашніми" тарифами. Проте така "пільга" діятиме лише чотири місяці.

Йдеться про законопроєкт №10265. Його ухвалили у першому читанні на засіданні ВР 23 лютого, голоси за віддали 290 нардепів. Далі на документ чекає підготовка до другого читання.

"Українці зможуть не платити додаткові збори за зв'язок під час подорожей до чотирьох місяців Європою, а європейські мандрівники – в Україні. Україна виконала одну з умов євроінтеграції у сфері електронних комунікацій", – повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Законопроєктом передбачається перехід України до норм європейського законодавства з питань роумінгу. Затвердження європейських правил є необхідною умовою для створення єдиної роумінгової зони України та ЄС. Українське законодавство у цій сфері має бути погоджено з європейським до 24 квітня 2024 року.

Наразі для українців у ЄС діє тимчасовий безкоштовний роумінг. Мобільні оператори запровадили його на добровільних умовах у 2022 році, після повномасштабного вторгнення РФ до України. Відповідно, поки що відсутність додаткової плати можна розглядати як свого роду благодійність.

Крім того, вже у 2023 році мобільні оператори у Європі почали співпрацювати з українськими колегами на комерційних умовах. Через це безкоштовний роумінг українцям у ЄС урізали.

Раніше Рада ЄС схвалила пропозицію зробити Україну частиною роумінгової зони Європейського Союзу. Тепер Україна має повністю адаптувати законодавство у сфері мобільного зв'язку до європейських норм. Після цього Рада ЄС зможе остаточно утвердити членство країни у роумінговій зоні ЄС.

З 2017 року така зона діє для країн-членів ЄС. Наприклад, поляк може користуватися своїм телефоном у Німеччині з тими самими умовами та тарифами, як удома.

Читайте також: Тимчасовий захист можуть анулювати: для українців в Чехії озвучили важливе попередження 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!