1. Новини Закарпаття
  2. >

“Вони не залізні, їм потрібно відновитися та відпочити”: у Раді готують зміни до закону про мобілізацію

19.02.2024 23:56 Влада Актуально

Питання демобілізації важливе, адже багато захисників стоять на захисті від початку повномасштабного вторгнення, та мають контузії та навіть поранення, з якими продовжують захищати Україну.

Питання демобілізації важливе, адже багато захисників стоять на захисті від початку повномасштабного вторгнення, та мають контузії та навіть поранення, з якими продовжують захищати Україну.

У Верховній Раді готують зміни до законопроєкту про мобілізацію. Запропоновано демобілізувати українських військових не через 36, а через 18 місяців служби у ЗСУ. Тому що три роки – це надто великий термін, пише espreso.tv.

У парламенті тривають дискусії щодо нової законодавчої ініціативи Кабміну. Йдеться про проєкт №10449, який передбачає посилення мобілізації. ВРУ підтримала його 7 лютого у першому читанні. Наразі депутати активно обговорюють питання демобілізації – воно виявилося одним з найбільш спірних.

Про це повідомив перший заступник голови Комітету з питань соцполітики та прав захисту ветеранів Михайло Цимбалюк. Народний обранець від "Батьківщини" назвав термін служби у 36 місяці надто довгим. На думку депутата, треба скоротити його вдвічі.

"Ми пропонуємо 18 місяців, якщо 12 з них боєць перебував у зоні бойових дій. Це буде справедливо. І ротація – за який період. А для цього потрібна певна кількість людей, щоб можна було ротувати ті підрозділи, які сьогодні на території виконання бойового завдання могли відходити на відпочинок, мати право відновитися та відпочити", – додав він.

Цимбалюк також наголосив на важливості демобілізації строковиків. Він із колегами вимагає негайно відправити їх додому. Чоловіки прослужили кілька років, хоча мали звільнитися зі служби через 12 місяців. Деякі з них можуть підписати контракт і продовжувати захищати Батьківщину, а в інших з'явиться право та можливість влаштувати цивільне життя.

Також обговорюється питання мобілізації викладачів. Михайло Цимбалюк вважає, що викладачі без вченого звання та ступеня докторанти на контрактній формі навчання повинні мати відстрочку від служби.

Слід вирішити й проблему з мобілізацією чоловіків, що доглядають близьких, у яких інвалідність. Таким людям треба визначити, хто їм допомагатиме. Це може бути близький родич – і цю норму слід закріпити у законі.

Нагадаємо, що Генштаб зробив запит на мобілізацію ще півмільйона українців. Однак президент Володимир Зеленський розкритикував цю ідею. Він підкреслив, що додатковий заклик такої кількості чоловіків потребує великих коштів, а ми не маємо зайвих грошей. Потрібно особливо ретельно підходити до питань витрат.

Відомо, що воєнний стан та мобілізацію в Україні продовжили до 13 травня 2024 року.

Читайте також: «Його напрямок — це безпілотні системи і розвиток застосування дронів нашими воїнами»: берегівчанин став заступником головнокомандувача ЗСУ (ФОТО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!