1. Новини Закарпаття
  2. >

"Серце до п'яток скочити може": у Верховній раді готують черговий "сюрприз" для водіїв

06.02.2024 11:43 Влада ВАЖЛИВО

Згідно з цим новим законом, представники виконавчої служби матимуть право призупиняти дію водійських посвідчень у випадку, наприклад, невиплати штрафів, боргів або аліментів.

Згідно з цим новим законом, представники виконавчої служби матимуть право призупиняти дію водійських посвідчень у випадку, наприклад, невиплати штрафів, боргів або аліментів.

Україна розглядає можливість ухвалення нового закону, який передбачає припинення дії водійських прав. Законопроект під номером 8082 вже включено до порядку денного Верховної Ради.
Пише vnedorozhnik.

Інформація про осіб, яким позбавлено право керування або які тимчасово обмежені у цьому праві, буде внесена до Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ України.

Законопроект передбачає тимчасове обмеження права керування транспортними засобами у випадку відкриття відповідного виконавчого провадження. Крім того, відповідно до нових правил, термін дії водійських посвідчень для різних категорій буде скорочено.

Так, право керування транспортними засобами категорій АМ, А1, А2, А, В1, В та ВЕ пропонується видавати на 10 років, в той час як для категорій С1, С1Е, С, КЕ, D1, D1Е, D, DЕ, Тb та Tm – на 5 років.

Одним з цікавих нововведень є збільшення віку кандидатів на отримання прав для керування мотоциклами. Тепер, для отримання категорії А, кандидат повинен досягти 20-річного віку та мати навички керування транспортними засобами категорії А2 протягом не менше ніж 2 років (ця вимога не стосується осіб, які досягли 24 років).

Також відомо, що мопедами та легкими мотоциклами можна буде керувати з 16 років, легковиками – з 18 років, а вантажівками та автобусами – з 21 та 24 років відповідно.

Читайте також:  Вся Тячівщина "на вухах": до обійстя закарпатки ввірвалися двоє зловмисників (ВІДЕО)