1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Куди поділись мільйони: у Закарпатській громаді дали звіт, на що "полетіли" фінанси з бюджету

05.02.2024 22:43 Влада Актуально Голос Карпат

В мережі Фейсбук обговорюють, як влада Тур'я-Реметівської ОТГ розпорядилась надходженням до бюджету.

В мережі Фейсбук обговорюють, як влада  Тур'я-Реметівської ОТГ розпорядилась надходженням до бюджету.

Напередодні в мережі Фейсбук люди обговорювали одне з актуальних питань щодо встановлення вітряків на полонинах Карпат в межах місцевих громад. Як відомо, йшлося про полонину Боржава та Полонину Руну. Що ж до останньої, то відомо, що територію гірського масиву планують забудувати сучасними ВЕС із метою подальшого виробництва зеленої енергетики й забезпечення нею громади. Думки людей з цього приводу розділились. Одні підтримували ідею встановлення вітряних парків на території ОТГ, інші ж, твердо відстоювали "чорничну гору" від будь-яких альтернативних будівництв на хребті Руної. Про що писали й пропонували в громаді, щоб вберегти від вітряків цю ж полонину читайте у попередній публікації.

Три мільйони надходжень до сільського бюджету за невеликий період

Бюджет має значення і будь-які інвестиції у громаду є надзвичайно важливими. І саме зараз, під час повномасштабного російського вторгнення, на думку місцевої влади, на часі подумати про розширення бюджету громади.

Відомо, що виробництво зеленої енергетики на території Тур'я-Реметівської ОТГ має істотно покращити ситуацію із фінансами й це у подальшому дасть можливість покращити економічний статус громади.  Як інформують у  Тур'я-Реметівській ОТГ, фірма, у планах якої розвинути ВЕС на території громади, шляхом спорудження тридцяти вітряків на Полонині Руній, уже сплатила до сільського бюджету майже  3 мільйони гривень. Ці кошти є результатом соціального партнерства, яким передбачено об’єднання зусиль для поліпшення життя та розвитку Тур’є-Реметівської територіальної громади та ТзОВ «ВІТРЯНИЙ ПАРК ТУРЯНСЬКИЙ»

Наразі, місцеву громаду цікавить питання: куди пішли кошти, отримані сільрадою від інвестора за експлуатацію території Руної?

Днями на офіційній сторінці Тур'я-Реметівської сільської ради з'явилась чітка відповідь з цього приводу  на прохання громади. Як йдеться у звіті, усі надходження до бюджету, пішли за призначенням: ремонт доріг, освітніх, культурних закладів, допомогу військовим, енергоносії та харчування дітей. На продовження ремонтних робіт у Туричківській гімназії фірмою виділено окремо також 5 мільйонів гривень, додають у сільській раді.

- Протягом минулого і впродовж цього року відповідно до договору про соціальне партнерство, яким передбачено об’єднання зусиль для поліпшення життя та розвитку Тур’є-Реметівської територіальної громади, ТзОВ «ВІТРЯНИЙ ПАРК ТУРЯНСЬКИЙ» було сплачено  більше 5 мільйонів гривень податку, з яких до бюджету Тур'є-Реметівської сільської ради надійшло 64%, що в сумі становить 3 млн. 302 тис. грн.  Кошти були використані на ремонти навчальних та культурних закладів,  співфінансування експлуатаційного утримання дороги до Тур’я Бистрої, ремонтні роботи на дорогах у селах Тур’ї Ремети, Раково, Порошково, благоустрій населених пунктів, дитяче харчування, допомогу військовим та сім'ям загиблих  військовослужбовців, енергоносії.
 Для забезпечення проїзду на дорозі Турички- Липовець було завезено 105 тон щебеню та організовано техніку для його укладки.
 З метою продовження ремонтних робіт у Туричківській гімназії виділено 5 мільйонів гривень.
Уже тепер розпочато поточний ремонт аварійно-небезпечних участків дороги (Перечин-Свалява) у селі Тур’ї Ремети., який при відповідних погодніх умовах буде завершено асфальтним покриттям, - йдеться на офіційній сторінці Тур'я-Реметівської сільської ради.

Читайте також: Вулкан, що заснув й може прокинутись: в одному з районів на Закарпатті є гора з таємницями  

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!