1. Новини Закарпаття
  2. >

На фронті склалася патова ситуація, - Зеленський

05.02.2024 12:00 Влада ВАЖЛИВО

У Офісі Президента пояснили гучну заяву президента щодо ситуації на фронті.

У Офісі Президента пояснили гучну заяву президента щодо ситуації на фронті.

На російсько-українському фронті склалася патова ситуація, Україні потрібні сучасні технічні засоби. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю італійському Rai1.

"Щодо війни на фронті - це патова ситуація, це факт, бо були затримки з технікою, а затримки означають помилки. Ми воюємо проти терористів, які мають одну з найбільших армій у світі, боєприпасів не вистачає, але потрібні сучасні технічні засоби", - сказав голова держави.

Водночас військово-морська операція України має позитивні результати, зазначив Зеленський. "Росія втратила багато кораблів, а в Чорному морі нам вдалося побудувати зерновий коридор, тож ця прагматична частина операції, що має вплив на економіку, була проведена позитивно", - додав він.

Прессекретар президента України Володимира Зеленського Сергій Некифоров пояснив слова глави государства про "патову" ситуацію на фронті. Напередодні він дав інтерв'ю італійському телеканалу RAI.

"Шановні колеги, точність формулювань важлива. В інтерв’ю президента України італійському телеканалу RAI не йшлося про начебто "патову" ситуацію на фронті. Говорячи про підсумки літніх дій, Володимир Зеленський заявив, що їхня морська частина дала позитивний результат: Україна змогла відновити незалежний "зерновий коридор", а от сухопутна частина операцій завершилася стагнацією. Ідеться конкретно про контрнаступальні дії на півдні. Це не дає права описувати загалом ситуацію на фронті як "патову". Україна продовжить деокупацію своїх територій. У майбутньому закликаємо уважніше добирати слова, щоб не підтримувати деструктивні наративи. Далі надаю оригінал відповіді президента України: "Я б сказав так: морська частина операції дала позитивний ефект – ми витиснули їхні кораблі, Росія втратила багато кораблів, а головне, вона втратила вплив у ЧМ, і ми вибудували "зерновий коридор", незалежний від Росії. Тому ця частина, прагматична частина операції, яка впливала на економіку, на бюджет України, – ми її провели позитивно. Що стосується сухопутної лінії, ви праві і там стагнація. І це факт, тому що не вистачило дечого. Іноді ти думаєш, що ось ця дата, ось підуть уперед. Я вважаю, що з точки зору кількості відповідної амуніції були затримки. А затримки – це і є прорахунок. Але, чесно кажучи, ми ж не боремося просто з терористичною організацією – ми боремося з терористами, які є однією з найбільших армій у світі", - написав він.

Нагадаємо: Володимир Зеленський повідомив, що на фронті склалася "патова" ситуація через затримки з постачанням техніки. Водночас морські операції дали позитивні результати. Про це глава держави сказав в інтерв'ю італійському каналу Rai 1.

"Що стосується війни на землі, то тут патова ситуація, це факт. Були затримки з обладнанням, а затримки означають помилки. Ми воюємо проти терористів, які мають одну з найбільших армій у світі, боєприпасів не вистачає, але потрібні сучасні технічні засоби", – сказав він.

Зеленський також наголосив, що, попри складнощі на фронті та окупацію значної частини країни, Україні вдалося захистити державність та зупинити Росію.

"За два роки важливо, що ми змогли захистити нашу державу. Близько 26% території країни все ще перебувають під окупацією, але ми бачимо, що російська армія не може значно просунутися вперед. Ми їх зупинили", – сказав він.

Читайте також: Руйнівна сила води на Тячівщині загрожує бідою: розпочали першочергові невідкладні заходи з порятунку людей