1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні у 2024 році планують будівництво 4-х нових атомних реакторів – Галущенко

25.01.2024 22:53 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

Всі реактори будуть побудовані на Хмельницькій атомній електростанції.

Всі реактори будуть побудовані на Хмельницькій атомній електростанції.

Влітку або восени 2024 року в Україні планують розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів, щоб компенсувати втрачені через війну з РФ енергетичні потужності.

Про це в четвер, 25 січня, повідомив агентству Reuters міністр енергетики Герман Галущенко.

Два блоки з реакторами базуватимуться на обладнанні російського виробництва, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії, інші два використовуватимуть західні технології виробника енергетичного обладнання Westinghouse.

Всі чотири реактори будуть побудовані на Хмельницькій АЕС, додав Галущенко.

“Думаю, що [розпочнемо будівництво] влітку-восени”, – сказав міністр, зауваживши, що для початку робіт потрібні корпуси реакторів, які доведеться імпортувати.

В агентстві нагадали, що будівництво 3-го і 4-го реакторів Хмельницької АЕС розпочали ще в 1980-х роках, але згодом заморозили.

За роки незалежності в Україні було побудовано загалом три нові атомні реактори – по одному на Запорізькій, Хмельницькій і Рівненській АЕС.

Сьогодні три АЕС на підконтрольній Україні території забезпечують понад 55% потреб країни в електроенергії, але Київ має намір розширити цей сектор, щоб компенсувати тимчасову втрату Запорізької АЕС, найбільшої атомної станції в Європі.

Читайте також: На Заході України пролунав вибух, є поранені: що сталося (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими