1. Новини Закарпаття
  2. >

Доля військових та мобілізація 2024: у Раді обговорюють аж 5 різних законопроєктів про мобілізацію

09.01.2024 15:49 Влада незвичайно

Станом на ранок 9 січня у Верховній Раді було зареєстровано вже п’ять законопроєктів про удосконалення процесу мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Триває закрите обговорення.

Станом на ранок 9 січня у Верховній Раді було зареєстровано вже п’ять законопроєктів про удосконалення процесу мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Триває закрите обговорення.

У Верховній Раді станом на ранок вівторка зареєстровано п’ять версій законопроєкту щодо мобілізації — один з документів від Кабміну, чотири — альтернативних.

Про це повідомив у Телеграмі народний депутат із фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Станом на ранок вже в Раді п'ять версій законопроєкту про мобілізацію», - написав він.

Суб'єктом подання законодавчої ініціативи є уряд України, а народні депутати своєю чергою подали чотири альтернативні проєкти закону.

Строк подачі альтернативних законопроєктів закінчився, тому, напевно, це весь перелік.

«Згідно з регламентом, відсьогодні можна вже починати розглядати закон. Як мінімум, на комітеті», - зазначив Железняк.

Наразі триває закрите обговорення законопроєкту Головою Верховної Ради та представниками парламентських фракцій, пояснив він.

«На 10:00 вже призначений Комітет з питань оборони, де і буде прийнято рішення по законопроєкту», - підсумував народний депутат.

Раніше Головком ЗСУ Валерій Залужний та міністр оборони Рустем Умєров взяли участь у засіданні профільного комітету Верховної Ради, під час якого обговорювався законопроєкт про мобілізацію.

А Антикорупційний комітет побачив у підготованому Кабміном законопроєкті про мобілізацію корупційні ризики, в Міноборони з такими висновками погодилися.

Згодом Ярослав Железняк розповів, що комітет Ради з питань оборони вже 1,5 години обговорює законопроєкт № 10062 (щодо реєстру військового обліку). І виглядає так, що це ще довго буде, говорить нардеп.

Згідно з порядком денним комітету, третім стоїть № 10378 та чотири альтернативних йому.

— Досі рішення незрозуміле. Але дуже ймовірно, що сьогодні рішення щодо суті і подальшої долі законопроєкту можуть взагалі не ухвалити, — припустив Железняк.

Не буде мобілізації жінок

Напередодні заступник голови парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв (фракція Слуга Народу) в ефірі Єдиних новин зауважив, що в урядовому законопроєкті про мобілізацію № 10378 не буде положення про призов жінок.

— Я точно можу сказати, що не буде якоїсь лотереї, про яку говорили деякі політики у своїх соціальних мережах. Не буде точно мобілізації жінок. Не буде майнового цензу, — наголосив Чернєв.

Також у законопроєкті не буде жодних норм, які б суперечили Конституції України.


Три варіанти подальшої долі урядового законопроєкту

Чернєв наголосив, що триває активна робота комітету, Міноборони та Генштабу над текстом законопроєкту. За його словами, в Міноборони чують парламентарів та готові вносити зміни до документа.

– І на сьогодні ми чекаємо на фінальну таблицю змін, які ми проговорили протягом цих чотирьох днів роботи з Міністерством оборони для того, щоб зрозуміти, що далі робити із цим документом, – зазначив нардеп.

Тут є три варіанти подальшої долі документа, говорить Єгор Чернєв.

По-перше, або профільний комітет рекомендує урядовий законопроєкт № 10378 Верховній Раді до першого читання, але з рекомендаціями комітету. По-друге, документ доопрацьовують у комітеті і лише потім виносять на засідання парламенту. Третій момент, законодавчу ініціативу повертають уряду і тоді він має розробити новий текст.

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради 25 грудня новий законопроєкт про мобілізацію № 10378, в якому регулюються питання про відстрочку людей від призову на військову службу.

Читайте також: І знову трагічна звістка з фронту: під час виконання бойового завдання загинув військовий із Закарпаття (ФОТО) 

Його молоде життя обірвалося на Донеччині: ще один закарпатець повертається додому "на щиті" (ФОТО)