1. Новини Закарпаття
  2. >

Мораторій більше не врятує: Уряд скасував заборону на відключення комунальних послуг боржникам

08.01.2024 22:28 Влада ВАЖЛИВО

Тепер боржник може вмить залишитися без світла, газу чи води.

Тепер боржник може вмить залишитися без світла, газу чи води.

Мораторій на припинення комунальних послуг боржникам, який мав діяти в Україні до закінчення війни, скасовано. Тепер українцям, що мають борги за комуналку, можуть відключати послугу, за яку вони заборгували, а також нараховувати пеню на розмір заборгованості.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на постанову від 29 грудня 2023 року № 1405, яка була прийнята 29 грудня 2023 року.

Таким чином, заборона на припинення постачання комунальних послуг боржникам, яка діяла в Україні з 5 березня 2022 року, перестала існувати.

Нагадаємо, що тоді уряд ухвалив постанову, яка містила такі заборони:

  • на стягнення пені і штрафів за заборговану комуналку;
  • на припинення постачання комунальних послуг боржникам;
  • на підвищення тарифів на газ і тепло для населення.

Так от, тепер перші два пункти перестали діяти. Отже тепер громадянам, які заборгували за комуналку, сповна нараховуватимуть пеню і штрафи за невчасну та неповну сплату. Крім того, дозволять припиняти постачання комунальних послуг боржникам.

Можна припустити, що "відрізати" теплопостачання або газ доволі непросто з технічної точки зору. А от світла можна позбавити без проблем що, очевидно, і робитимуть у першу чергу. Із боржниками за воду також розправитися буде просто. Там уже багато років поспіль комунальники застосовують дуже дієвий спосіб: перекривають боржнику каналізацію. Навіть найстійкіші здаються максимум за тиждень: позичають гроші у друзів, беруть кредит, закладають душу дияволу, але борг сплачують.  

Що стосується мораторію на підвищення тарифів за комунальні послуги, то це, очевидно, буде наступним кроком. З електрикою взагалі проблем не буде, адже на неї мораторію немає. А що стосується газу, то в уряді вже зараз обережно натякають, що купувати газ за теперішнім тарифом - недозволена розкіш. Вона буде доступна, очевидно, до травня. А далі доведеться його підвищувати.

Тут слід зауважити, що всі ці підвищення і скасування – не особиста забаганка нашого уряду, а м'яка вимога МВФ, який дає нам кредити в обмін на поступки з нашого боку. Звісно, ми можемо не виконувати умови МВФ, але тоді й кредиту нам не дадуть. Навіть під 7 відсотків. А в нас – війна, і грошей на зарплати та пенсії немає. Отже, доводиться брати в борг.

Читайте також: Штрафуватимуть за побутові лічильники?: названо причини, суми та як уникнути покарання

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!