1. Новини Закарпаття
  2. >

Покарання українських чоловіків, які втекли за кордон: у Зеленського підтримали ідею

22.12.2023 21:52 Влада Голос Карпат

В Офісі президента підтримали ідею призову українських чоловіків, які проживають за кордоном, та покарання тих, хто відмовляється з'являтися у призовні пункти.

В Офісі президента підтримали ідею призову українських чоловіків, які проживають за кордоном, та покарання тих, хто відмовляється з'являтися у призовні пункти.

Зокрема, в якості таких заходів обговорюється позбавлення допомоги та посвідки на проживання.

На питання, наскільки це може бути ефективно, відповів радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю 24 каналу.

"Це правильна ідея. Все-таки треба бути свідомим, тому що виглядає дивно. Хтось тут повинен нести певну відповідальність за те, що відбувається в країні. А хтось там почекає, поки ці люди все виконають. Потім приїдемо і будемо далі, як ні в чому не бувало, будувати Україну. Тут Міністр (оборони Рустем Умєров) абсолютно правий", - сказав він.

На думку Подоляка, потрібно "всіх зрівняти":

"Однак для досягнення цієї мети це повинно обговорюватися на рівні Генштабу, Міністерства оборони, інших міністерств, зокрема, закордонних справ і т.д. це повинні бути консультації з урядами інших країн, де знаходяться наші чоловіки, з точки зору того, чи можуть вони там і далі отримувати тимчасову посвідку на проживання, мати певні преференції, отримувати допомогу. Поки я не готовий говорити, як будуть проходити ці переговори".

При цьому Подоляк додав, що, напевно, міністр оборони бачить набір інструментів, які дозволять консультуватися з урядами інших країн і дати можливість українцям за кордоном прийняти для себе відповідні рішення:

"Чи йдуть вони за призовом або, відповідно, будуть втрачати ті чи інші можливості людей, які тимчасово виїхали з України на території тих країн, де вони знаходяться".

Читайте також: У Німеччині зробили важливу заяву щодо українських чоловіків: що на них чекає 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська