1. Новини Закарпаття
  2. >

Ситуація на полі бою може суттєво змінитися: президент Чехії висловився про наближення нової загрози у війні

19.12.2023 23:31 Влада Актуально Голос Карпат

Президент Чехії передбачає значні зміни у війні наступного року.

Президент Чехії передбачає значні зміни у війні наступного року.

 Петр Павел вважає, що ситуація на полі бою може суттєво змінитися у 2024 році. Це пов'язано з виборами у РФ і Сполучених Штатах Америки, на які так чекає російський президент-диктатор Володимир Путін, пише  "Експрес".

Російський агресор і президент Володимир Путін чекає на результат американських виборів у листопаді 2024 року і сподівається на переобрання Дональда Трампа, заявив президент Чехії Петр Павел. Про це він заявив в інтерв'ю для Seznam Zpravy.

Петр Павел: “Путін наполягає на своєму баченні світу”

За словами чеського президента, наступного року у війні Росії проти України “виникне нова ситуація”.

“Розвиток конфлікту в Україні вказує на те, що ми, ймовірно, побачимо певний значний прогрес наступного року. І, судячи з поки що, це буде не зовсім у найкращому сенсі цього слова, як ми собі уявляємо. Виникне нова ситуація, з якою нам доведеться мати справу”, — сказав Павел.
“Можна припустити, що очікування виборів принесе певні зміни і на полі бою. Зрештою, президент Путін дуже чітко дав зрозуміти, що не може бути й мови про будь-які мирні переговори, доки результати виборів у Сполучених Штатах не будуть очевидні. При цьому він дав зрозуміти, що його партнером для можливих переговорів є не хто інший, як США. Як і жодна з великих європейських країн”, — сказав Петр Павел.

Для Європи — це сигнал, що “Путін наполягає на своєму баченні світу, де розвиток подій визначають сильні”.

“У Володимира Путіна є очікування, що в разі успіху Дональда Трампа він зможе вести з ним переговори незалежно від того, що думає про це Україна чи решта Європи, і що може бути якийсь компроміс, який би теоретично повернути Росії статус ключового гравця, а іншим доведеться якось з цим миритися. Це ситуація для нас невигідна, і ми побачимо, наскільки такий сценарій, на який сподівається Володимир Путін, здійсниться”, — сказав Павел.

Трамп прийматиме радикальні рішення

У разі перемоги на виборах президента США у 2024 році Дональд Трамп має намір зробити радикальні кроки, які змінять політику США щодо Китаю, НАТО та України. Зокрема він може призначити лояльних прихильників на ключові посади в Пентагоні, Державному департаменті та ЦРУ, пише Reuters.

Результат дозволить Трампу внести кардинальні зміни в позицію США з питань, починаючи від війни в Україні і закінчуючи торгівлею з Китаєм, а також щодо федеральних установ, які реалізують, а іноді й обмежують, зовнішню політику, заявили помічники та дипломати.

Як заявили Reuters нинішні і колишні помічники експрезидента, якщо він повернеться до влади, то не стане “витрачати час даремно” і скоротить оборонну допомогу Європі, а також введе торговельні мита для країн НАТО, які не виділяють 2% свого ВВП на оборону. Крім цього, Трамп і далі скорочуватиме обсяг торгівлі з Китаєм.
У Вашингтоні існують серйозні побоювання, що Трамп може припинити допомогу Україні.

“Ходять чутки, що він хоче вивести США з НАТО або вийти з Європи. Звичайно, це звучить тривожно, але ми не в паніці”, – сказав агентству дипломат однієї з прибалтійських держав.

Читайте також:  Чи готова Україна поступитися територією заради Миру: Зеленський дав відповідь

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!